Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Grudzień - Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

 • ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA SENIORA

  Już po raz trzeci Nasz Dom brał udział w akcji Fundacji Święty Mikołaj dla Seniora. Jet to niesamowite doświadczenie dla naszych mieszkańców. Serce i hojność okazane przez darczyńców są niesamowite, a nasi seniorzy doceniają j szczególnie mocno.

  Przy okazji Finału akcji Fundacji odbyły się spotkania wigilijne naszych mieszkańców. Tak jak w zeszłym roku odbyły się 3 spotkania, każdy oddział świętował w swoim gronie. 20.12.2022 r. świętował oddział III, 22.12.2022 r. oddział I, a 21.12.2022 r. oddziału II. Podczas spotkań wigilijnych odbyło się rozdanie prezentów otrzymanych od darczyńców w ramach akcji Fundacji Święty Mikołaj dla Seniora, których wartość została oszacowana na 35182,00 zł.

  Rok 2022 zakończyliśmy w bardzo dobrych nastrojach, z nadzieją w sercach na jeszcze lepszy Nowy 2023 Rok.

  ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA SENIORA

  Rozwiń artykuł ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA SENIORA
 • WSPÓLNE UBIERANIE CHOINEK W DOMU

  W tym roku ponownie zakupiliśmy choinki z Nadleśnictwa Kwidzyn Miłosna, a nasi mieszkańcy 15.12.2022 r. udekorowali je według swoich pomysłów. Na każdym piętrze stanęła piękna żywa choinka, dzięki której atmosfera świąt była jeszcze bardziej odczuwalna.

  WSPÓLNE UBIERANIE CHOINEK W DOMU

  Rozwiń artykuł WSPÓLNE UBIERANIE CHOINEK W DOMU
 • CHÓR HARFA GOSPEL CHOIR W DPS KWIDZYN

  13.12.2022 r. po raz pierwszy mieliśmy przyjemność gościć artystów Chóru Harfa Gospel Choir i posłuchać kolęd i piosenek świątecznych w ich wykonaniu. Było to nowe doświadczenie dla naszych mieszańców i mamy nadzieję gościć Chór zdecydowanie częściej w naszych progach.

  CHÓR HARFA GOSPEL CHOIR W DPS KWIDZYN

  Rozwiń artykuł CHÓR HARFA GOSPEL CHOIR W DPS KWIDZYN
 • KOLĘDY W WYKONANIU POWIŚLANEK

  Dnia 09.12.2022 r. dla naszych mieszkańców wystąpiły Powiślanki z koncertem kolęd i pastorałek. Zespół Powiślanki towarzyszy nam przy każdej okoliczności, więc nie mogło go zabraknąć i w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Za pamięć i czas serdecznie dziękujemy.

  KOLĘDY W WYKONANIU POWIŚLANEK

  Rozwiń artykuł KOLĘDY W WYKONANIU POWIŚLANEK
 • DAROWIZNY NA RZECZ NASZEGO DOMU

  W Mikołajki nie tylko Święty Mikołaj przekazał podarunki naszym mieszkańcom. Tego dnia otrzymaliśmy również kolejną darowiznę od Zakonu Johannitów i Dr Mayl. Tym razem były to nieprzemakalne podkłady na łóżka, maseczki ochronne, śliniaki, ręczniki, koce, odzież oraz 3 fotele. Nie sposób opisać naszej wdzięczności za wsparcie, które otrzymujemy od dr. Mayla i jego przyjaciół, a w okresie świątecznym jest szczególnie doceniane.

  W grudniu otrzymaliśmy również darowiznę dla Mieszkańców z Fundacji Święty Mikołaj dla Seniora – książki wspomagające terapeutów w codziennej pracy na rzecz mieszkańców. Książki zawierają pomysły na zajęcia oraz gotowe zadania usprawniające funkcje poznawcze osób starszych. Wartość darowizny to 233,60 zł.

  DAROWIZNY NA RZECZ NASZEGO DOMU

  Rozwiń artykuł DAROWIZNY NA RZECZ NASZEGO DOMU
 • ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

  Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie współpracuje z wieloma instytucjami organizacjami firmami i ludźmi o wielkich sercach. W okresie przedświątecznym do wszystkich naszych przyjaciół wysłane zostały kartki z życzeniami, które tworzyć pomagali nasi mieszkańcy.

  My również otrzymaliśmy wiele kartek z życzeniami, ale szczególnie urzekła nas niespodzianka od uczniów klasy 2C Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie, której wychowawczynią jest Pani Sylwia Wardaszka. 02.12.2022 r. nasi mieszkańcy otrzymali kartki wykonane specjalnie dla nich przez uczniów Pani Sylwii.

  Ale na tym nie koniec życzeń. W ramach ogólnopolskiej akcji „Kartka dla Seniora” nasi mieszkańcy zostali dosłownie zasypani kartkami z życzeniami świątecznymi. Kartki pochodziły nie tylko z lokalnych przedszkoli, szkół i organizacji, ale również z innych regionów Polski oraz zza granicy. Łącznie otrzymaliśmy ponad 600 kartek z życzeniami świątecznymi.

  ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

  Rozwiń artykuł ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE
 • MIKOŁAJKI

  Dnia 06.12.2022 r., jak tradycja nakazuje, każdy upominek otrzymuje. Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie ten zwyczaj nie ominął. Otrzymali oni z rąk pomocnic Świętego Mikołaja upominek w postaci pamiątkowego zdjęcia z imprez organizowanych w domu na przestrzeni całego 2022 roku.

  MIKOŁAJKI

  Rozwiń artykuł MIKOŁAJKI
 • LIGA TYSIĄCA W DPS MALBORK

  W grudniu rozgrywki Pomorskiej Ligii Tysiąca odbyły się w Malborku. Jednak nie gościliśmy w samym Domu Pomocy Społecznej, a zaproszeni zostaliśmy do Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji w Malborku budynek Szkoły Łacińskiej. Wszyscy uczestnicy nie tylko zmierzyli się w grze w karty, ale mieli okazję do odwiedzenia planetarium mieszczącego się w tym budynku. Była to bardzo ciekawa przygoda.

  LIGA TYSIĄCA W DPS MALBORK

  Rozwiń artykuł LIGA TYSIĄCA W DPS MALBORK