Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

2022 - Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

 • DEKORACJE ZIMOWE I ŚWIĄTECZNE

  Przez cały listopad nasi mieszkańcy przygotowywali piękne dekoracje zimowe oraz świąteczne, które ozdobią nasz dom i pokoje mieszkańców, wprowadzają magiczną atmosferę świąteczną.

  DEKORACJE ZIMOWE I ŚWIĄTECZNE

  Rozwiń artykuł DEKORACJE ZIMOWE I ŚWIĄTECZNE
 • ANDRZEJKI

  Pod koniec listopada świętowaliśmy Andrzejki. Nasz dom odwiedziła wróżka Aga, która miała dla każdego serdeczną wróżbę. Da naszych seniorów przygotowaliśmy szereg innych atrakcji i niespodzianek oraz słodkie ciasteczko z wróżbą.

  Andrzejki

  Rozwiń artykuł ANDRZEJKI
 • WARSZTATY RĘKODZIEŁA 29.11

  Dnia 29.11.2022 r. mieliśmy przyjemność gościć Panią Aleksandrę Wojtowicz z Pracowni Rękodzielniczej „Sznurek, Papier, Nożyce”. Pod jej okiem grupa naszych mieszkańców stworzyła przepiękne kartki świąteczne. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze, uczestnikom bardzo podobała się zarówno forma zajęć jak i sama prowadząca. Z pewnością nasza współpraca będzie kwitła.

  WARSZTATY RĘKODZIEŁA

  Rozwiń artykuł WARSZTATY RĘKODZIEŁA 29.11
 • URODZINY MIESZKAŃCÓW

  W tym miesiącu obchodziliśmy urodziny mieszkańców urodzonych w październiku i listopadzie. Impreza urodzinowa odbyła się 25.11.2022 r. W tym miesiącu mieliśmy również okrągłe, bo 50-te, urodziny naszego mieszkańca – Pana Krzysztofa. Wszystkim jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego!

  URODZINY MIESZKAŃCÓW

  Rozwiń artykuł URODZINY MIESZKAŃCÓW
 • DARY Z NIEMIEC

  W listopadzie otrzymaliśmy kolejne dary których ofiarodawcą był Pan Reinhard Mohn. W tym miesiącu otrzymaliśmy krzesło kąpielowe oraz kolejne chodziki. Tak jak w październiku, dary dostarczył Pan Krzysztof Boettcher. W podziękowaniu przekazaliśmy obu Panom świąteczne podarunki – wykonane przez naszych mieszkańców na zajęciach terapii zajęciowej ozdoby bożonarodzeniowe.

  Dary z Niemiec

  Rozwiń artykuł DARY Z NIEMIEC
 • DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

  W dniu 21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji wszystkim pracownikom naszego Domu życzenia złożyła Pani Dyrektor, Joanna Stasińska.

  Życzenia zostały również wysłane do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kwidzynie, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kwidzynie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ryjewie.

  Nasi pracownicy również otrzymali życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego od zaprzyjaźnionych instytucji, w których zostali docenienie za swoją pracę oraz otrzymali słowa wsparcia i powodzenia w dalszych sukcesach zawodowych.

  DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

  Rozwiń artykuł DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO
 • LIGA 1000

  Listopadowe rozgrywki Ligii Tysiąca odbyły się w dniu 9.11.2022 r. w Rudnie. Nasza drużyna po raz kolejny zajęła 4 miejsce.

  Liga 1000

  Rozwiń artykuł LIGA 1000
 • DEKORACJE JESIENNE

  Przez cały miesiąc nasi mieszkańcy tworzyli piękne dekoracje jesienne, które zdobią nie tylko nasz Dom, ale również zostały przekazane zaprzyjaźnionym instytucjom.

  DEKORACJE JESIENNE

  Rozwiń artykuł DEKORACJE JESIENNE
 • WIZYTY NA GROBACH MIESZKAŃCÓW

  Przed Świętem Zmarłych nasi mieszkańcy odwiedzali groby swoich bliskich na cmentarzach w Kwidzynie, Ryjewie, Tychnowach i Sadlinkach.

  WIZYTY NA GROBACH MIESZKAŃCÓW

  Rozwiń artykuł WIZYTY NA GROBACH MIESZKAŃCÓW
 • WIĄZANKI NA GROBY

  Dnia 24.10.2022 r. uczniowie klas III i IV Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Kwidzynie, działający w szkolnym Kole Wolontariatu, pomagali nam wykonać ponad 100 wiązanek na groby zmarłych mieszkańców, których rodziny nie są w stanie zaopiekować się pomnikami. Wolontariat działa pod opieką pani Iwony Grodeckiej. W dniu tworzenia kreatywnych wiązanek uczniowie byli pod opieką księdza Krystiana Krupy.

  Wiązanki zostały rozniesione na groby przez pracowników Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie oraz wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w dniu 26.10.2022 r.

  WIĄZANKI NA GROBY

  Rozwiń artykuł WIĄZANKI NA GROBY
 • DARY Z NIEMIEC

  W październiku Pan Reinhard Mohn przekazał na rzecz naszych mieszkańców 4 chodziki, 1 wózek oraz 5 par kul. Dary dostarczył do naszego Domu Pan Krzysztof Boettchen. Za okazaną nam życzliwość jesteśmy bardzo wdzięczni, zwłaszcza, że nie tylko otrzymaliśmy sprzęt potrzebny naszym mieszkańcom, ale również cała akcja została zorganizowana i opłacona przez darczyńcę.

  DARY Z NIEMIEC

  Rozwiń artykuł DARY Z NIEMIEC
 • LISTY DO ŚW. MIKOŁAJA

  Do 13.10.2022 r. listy naszych mieszkańców musiały trafić do Fundacji Święty Mikołaj dla Seniora. Mieszkańcy, którzy dali radę, samodzielnie napisali listy. Pozostałym seniorom pomagali pracownicy naszego Domu.

  LISTY DO ŚW. MIKOŁAJA

  Rozwiń artykuł LISTY DO ŚW. MIKOŁAJA
 • LIGA 1000

  W tym roku wznowione zostały rozgrywki Pomorskiej Ligii Tysiąca, w której uczestniczy 9 Domów Pomocy Społecznej. W październiku rozgrywki miały miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Rudnie. Nasz Dom reprezentowało 5 graczy. Na 9 drużyn nasza ekipa zajęła 4 miejsce.

  Liga 1000

  Rozwiń artykuł LIGA 1000
 • W tym miesiącu odwiedziliśmy poprzedniego kapelana naszego Domu oraz integrowaliśmy się z nowym kapelanem, ks. Krystianem Krupą. Nowy kapelan wydaje się czuć jak ryba w wodzie wśród naszych mieszkańców i od razu widać, że obdarzył ich całym swoim sercem. 21.09.2022r. ksiądz dał się namówić na tworzenie wraz z mieszkankami pięknych jesiennych ozdób.

  Nowy kapelan

  Rozwiń artykuł NOWY KAPELAN DPS W KWIDZYNIE – KS. KRYSTIAN KRUPA
 • IMIENINY PANI STASI

  19.09.2022 r. Pani Stanisława zorganizowała spotkanie imieninowe dla najbliższych sobie osób. Pani Stasia jest mieszkanką, która szczególnie angażuje się w pracę na rzecz naszego Domu. Pomaga paniom kucharkom oraz dba o kaplicę Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

  Imieniny Pani Stasi

  Rozwiń artykuł IMIENINY PANI STASI
 • WIZYTA W PASŁĘKU

  W lipcu nasz kapelan, ks. Przemysław Demski, po 7 latach pracy w Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie, został powołany przez biskupa na proboszcza parafii im. Błogosławionego Jerzego Matulewicza w Pasłęku. 16.09.2022 r. mieszkańcy naszego Domu – troszczący się o kaplicę na co dzień, złożyli wizytę w nowej parafii księdza proboszcza. Było to bardzo wzruszające spotkanie.

  Wizyta w Pasłęku

  Rozwiń artykuł WIZYTA W PASŁĘKU
 • NOWY PRACOWNIK TERAPII ZAJĘCIOWEJ

  We wrześniu Pani Magdalena Jarzynka podjęła pracę jako terapeuta zajęciowy w Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. 12.09.2022 r. uczciliśmy to imprezą z pysznym tortem, upieczonym oczywiście przez Panią Magdę.

  Nowy pracownik terapii zajęciowej

  Rozwiń artykuł NOWY PRACOWNIK TERAPII ZAJĘCIOWEJ
 • URODZINY MIESZKAŃCÓW

  W sierpniu urodziny mieszkańców obchodziliśmy 30.08.2022 r. Z tej okazji wybraliśmy się na urodzinowe ciasto i kawę do restauracji Fragola.

  Urodziny mieszkańców

  Rozwiń artykuł URODZINY MIESZKAŃCÓW
 • WIZYTA U KOSMETYCZKI

  Sierpień stał pod znakiem rozpieszczania naszych mieszkanek. 23.08.2022 r. Pani Zosia sprawiła sobie wyjątkowy prezent z okazji swoich 81 urodzin – pierwszą w życiu wizytę u kosmetyczki. Wizyta ta była niesamowitym wydarzeniem w życiu Pani Zosi i sprawiła jej bardzo dużo radości.

  wizyta u kosmetyczki

  Rozwiń artykuł WIZYTA U KOSMETYCZKI
 • WIZYTA W KAWIARNI

  Po urodzinowej wizycie Pani Teresy w kawiarni, którym chwaliła się wszystkim mieszkańcom, również inne Panie nabrały ochoty na kawę i ciastko w eleganckim lokalu. 09.08.2022 r. odwiedziliśmy więc z Paniami: Lidią, Anną i Józefą kawiarnię Fragola, gdzie spędziłyśmy miło czas przy pysznym deserze i kawie.

  wizyta w kawiarni FRAGOLA

  Rozwiń artykuł WIZYTA W KAWIARNI