Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Maj - Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

 • WYCIECZKA DO ZOO W GDŃSKU OLIWIE

  Dnia 30.05 odbyła się wycieczka tym razem do gdańskiego ZOO. Nasi mieszkańcy z przejęciem i radością obserwowali zwierzęta mieszkające w ogrodzie zoologicznym. Najbardziej ciekawe wydały im się małpy i piękne kolorowe papugi. Pogoda i humory nam dopisały, kawa i lody smakowały, także dzień uważamy za bardzo udany.

  W okresie letnim czeka nas jeszcze wiele wyjazdów i chcemy, żeby każdy z mieszkańców, którego stan zdrowia na to pozwala, wybrał się z nami w jakieś ciekawe miejsce - czy to do muzeum, czy na koncert ,czy nad morze… Pojedziemy tam, gdzie zaprowadzi nas fantazja.

  Zoo w Gdańsku

  Rozwiń artykuł WYCIECZKA DO ZOO W GDŃSKU OLIWIE
 • KONCERT KATARZYNY ROGALSKIEJ W GDAŃSKU

  Kolejną muzyczną niespodzianką było zaproszenie naszych mieszkańców na koncert Pani Katarzyny Rogalskiej, który zorganizowany został z okazji Dnia Matki w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Dnia 26.05. sześcioosobowa grupa naszych mieszkańców wzięła udział w fantastycznym koncercie Pani Katarzyny. Jej ciepło i serdeczny kontakt z widownią sprawił, że było to wyjątkowe doświadczenie dla naszych podopiecznych. Na koncert zostaliśmy zaproszeni przez Panią Krystynę Krukowską, która przyjaźni się z artystką oraz jest osobiście związana z miastem Kwidzyn. Spotkało nas wyjątkowe wyróżnienie , gdyż po koncercie mogliśmy zapozować do wspólnego zdjęcia z artystką. Za możliwość udziału w tym wydarzeniu jesteśmy bardzo wdzięczni i mamy nadzieję, że uda nam się częściej uczestniczyć w koncertach Pani Rogalskiej.

  Koncert w Gdańsku

  Rozwiń artykuł KONCERT KATARZYNY ROGALSKIEJ W GDAŃSKU
 • ROZGRYWKI LIGI TYSIĄCA W DPS W RYJEWIE

  Przedostatni już raz w tym sezonie odbyły się rozgrywki Ligi Tysiąca. Tym razem spotkaliśmy się w Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie. Finał już tuż tuż, bo 19 czerwca w Pelplinie. Trzymamy kciuki za naszych graczy i każdemu z osobna składamy serdeczne gratulacje.

  Rozgrywki Ligi Tysiąca

  Rozwiń artykuł ROZGRYWKI LIGI TYSIĄCA W DPS W RYJEWIE
 • DZIEŃ ZÓŁWIA

  Szukając inspiracji na prace plastyczne, które mogłybyśmy wykonać z mieszkańcami, natrafiłyśmy na informację, że 23.05 to Światowy Dzień Żółwia. Tak więc w pracowni terapii zajęciowej powstały piękne papierowe żółwie, w których wykonanie włączyli się mieszkańcy, którzy na co dzień unikają papieru, kleju i nożyczek. Przy tej okazji rozwinęła się dyskusja, że taki żółw to ciekawe stworzenie do hodowania w Naszym Domu. Kto wie… może kiedyś przygarniemy takiego małego przyjaciela.

  Dzień Żółwia

  Rozwiń artykuł DZIEŃ ZÓŁWIA
 • DZIEŃ PSZCZÓŁ I DZIEŃ HERBATY

  W weekend 21 i 22 maja przypadały dwa szczególne dni. 21.05 to Światowy Dzień Pszczół, a 22.05 to Międzynarodowy Dzień Herbaty. Z tej okazji 22.05 spędziliśmy czas na świeżym powietrzu degustując różne rodzaje herbat słodzone oczywiście naturalnym miodem z zaprzyjaźnionej pasieki.

  Rozwiń artykuł DZIEŃ PSZCZÓŁ I DZIEŃ HERBATY
 • WYCIECZKA DO MUZEUM PRL W ZBLEWIE

  Dnia 18.06.2023 r. grupa naszych mieszkańców odwiedziła Muzeum PRL w Zblewie. Prowadzone przez Pana Pawła, muzeum jest wspaniałym sposobem, aby cofnąć się w czasie – do czasu młodości naszych mieszkańców. W zbiorach Pana przeważają pojazdy z tamtych czasów – samochody, motory i rowery, ale nie brakuje też sprzętów gospodarstwa domowego i wyposażenia mieszkań, które większość nas wspomina z nostalgią. W muzeum PRL znajdziemy mniej oczywiste eksponaty – niemieckie mundury, broń i pojazdy z czasów II Wojny Światowej oraz pojazdy używane na misjach w Iraku. Pan Paweł Peka osobiście oprowadzał nas po muzeum i z pasją opowiadał o swoich zbiorach. Wycieczka bardzo podobała się mieszkańcom i była pierwszym z wielu planowanych wyjazdów rekreacyjnych dla naszych seniorów.

  Muzeum PRL w Zblewie

  Rozwiń artykuł WYCIECZKA DO MUZEUM PRL W ZBLEWIE
 • PREZENT OD CAFÉ SATI

  Mieszkańcy naszego Domu otrzymali niespodziankę od Cafe Sati. Było to ponad 80 torebek różnego rodzaju kaw, które będziemy serwować podczas imprez organizowanych w naszym domu. Nasi podopieczni bardzo lubią smak dobrej kawy, więc ten prezent ich szczególnie ucieszył.

  Rozwiń artykuł PREZENT OD CAFÉ SATI
 • Koncert Chóru „GRACE GOSPEL CHOIR”

  W tym roku wiosna zawitała do nas późno i pogoda w maju nie za bardzo chciała nas rozpieszczać, ale już co raz częściej zdarzały się dni pozwalające nam spędzać czas na świeżym powietrzu. Kiedy pogoda była niesprzyjająca, graliśmy w gry, oglądaliśmy filmy oraz spędzaliśmy wspólnie czas na rozmowach przy kawce i herbatce.

  Dnia 07.05.2023 r. w Domu Pomocy Społecznej odbyło się wyjątkowe wydarzenie – występ chóru Grace Gospel Choir. Koncert był niezwykłym prezentem – niespodzianką od Pani Ewy z Kwidzyna dla Mieszkańców DPS oraz pacjentów Hospicjum w Kwidzynie. Ale po kolei…

  Dom Hospicyjny Caritas w Sopocie zorganizował licytację na rzecz swoich pacjentów. Przedmiotem licytacji było 19 aniołów, a każdy z nich miał swojego patrona. Patronem jednego z aniołów był chór Grace Gospel Choir i tego właśnie anioła wylicytował Pani Ewa z Kwidzyna. Do wygranej dołączona została płyta chóru oraz 45-minutowy koncert na żywo, w miejscu wyznaczonym przez licytującego. Pani Ewa postanowiła przekazać wylicytowany koncert na rzecz mieszkańców DPS i Pacjentów Hospicjum w Kwidzynie.

  W koncercie chóru udział wzięli nie tylko podopieczni obu placówek ale również wielu szczególnych gości. W dziesięcioosobowym składzie stawiła się reprezentacja Sopockiego Domu Hospicyjnego Caritas, z Panią ordynator Aleksandrą Modlińską na czele. Kwidzyńskie Hospicjum reprezentowała również 10 osobowa grupa, pod opieką Pani Jadwigi Zając, członek Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Chorych im. Św. Wojciecha. Podczas koncertu mieliśmy również przyjemność gościć wicestarostę kwidzyńskiego, Pana Wiesława Wosiaka.

  Sam koncert był istną ucztą dla uszu, oczu i serc naszych podopiecznych. Chór zaśpiewał cudowne utwory muzyki gospel, część w języku polskim, część w języku angielskim. Kilka utworów zostało wykonanych a cappella, reszta przy akompaniamencie. Chór zaangażował do śpiewu uczestników koncertu oraz, między utworami, opowiedział mieszkańcom o korzeniach muzyki gospel.

  Po wspaniałym koncercie przyszedł czas na podziękowania. W imieniu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej podziękowania złożyli Wicestarosta Powiatu Kwidzyńskiego, Pan Wiesław Wosiak wraz z dyrektor DPS – Joanną Stasińską. Kwiaty, dyplomy oraz wykonane na terapii zajęciowej DPS anioły przekazane zostały na ręce Pani Ewy z Kwidzyna, Dyrygentki chóru – Pani Anny Branowskiej - Bober oraz Pani ordynator Sopockiego Domu Hospicyjnego. Swoje podziękowania dla wszystkich złożyła również Pani Zając z Hospicjum w Kwidzynie. Wzruszającym momentem było złożenie podziękowań i kwiatów Pani Ewie i samym chórzystom przez mieszkańca DPS, Pana Eugeniusza. Nie obyło się bez kwiecistego przemówienia, żartów i momentów wzruszenia. Głos zabrały również Pani Modlińska, ordynator Sopockiego Domu Hospicyjnego Caritas oraz Pani Nikola Regosz – koordynator wolontariatu. Podziękowały one Pani Ewie za udział w licytacji oraz przekazały wykonane na WTZ w Rumii ceramiczne anioły dla DPS oraz Hospicjum w Kwidzynie.

  Po koncercie goście odwiedzili Hospicjum w Kwidzynie, a chór Grace Gospel Choir zaśpiewał kilka utworów dla pacjentów, którzy nie mogli osobiście wziąć udziału w koncercie. Następnie w DPS odbył się słodki poczęstunek dla wszystkich gości. Był to czas na rozmowę i wymianę doświadczeń.

  GRACE GOSPEL CHOIR

  Rozwiń artykuł Koncert Chóru „GRACE GOSPEL CHOIR”