Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Koncert Chóru „GRACE GOSPEL CHOIR”

Koncert Chóru „GRACE GOSPEL CHOIR”

W tym roku wiosna zawitała do nas późno i pogoda w maju nie za bardzo chciała nas rozpieszczać, ale już co raz częściej zdarzały się dni pozwalające nam spędzać czas na świeżym powietrzu. Kiedy pogoda była niesprzyjająca, graliśmy w gry, oglądaliśmy filmy oraz spędzaliśmy wspólnie czas na rozmowach przy kawce i herbatce.

Dnia 07.05.2023 r. w Domu Pomocy Społecznej odbyło się wyjątkowe wydarzenie – występ chóru Grace Gospel Choir. Koncert był niezwykłym prezentem – niespodzianką od Pani Ewy z Kwidzyna dla Mieszkańców DPS oraz pacjentów Hospicjum w Kwidzynie. Ale po kolei…

Dom Hospicyjny Caritas w Sopocie zorganizował licytację na rzecz swoich pacjentów. Przedmiotem licytacji było 19 aniołów, a każdy z nich miał swojego patrona. Patronem jednego z aniołów był chór Grace Gospel Choir i tego właśnie anioła wylicytował Pani Ewa z Kwidzyna. Do wygranej dołączona została płyta chóru oraz 45-minutowy koncert na żywo, w miejscu wyznaczonym przez licytującego. Pani Ewa postanowiła przekazać wylicytowany koncert na rzecz mieszkańców DPS i Pacjentów Hospicjum w Kwidzynie.

W koncercie chóru udział wzięli nie tylko podopieczni obu placówek ale również wielu szczególnych gości. W dziesięcioosobowym składzie stawiła się reprezentacja Sopockiego Domu Hospicyjnego Caritas, z Panią ordynator Aleksandrą Modlińską na czele. Kwidzyńskie Hospicjum reprezentowała również 10 osobowa grupa, pod opieką Pani Jadwigi Zając, członek Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Chorych im. Św. Wojciecha. Podczas koncertu mieliśmy również przyjemność gościć wicestarostę kwidzyńskiego, Pana Wiesława Wosiaka.

Sam koncert był istną ucztą dla uszu, oczu i serc naszych podopiecznych. Chór zaśpiewał cudowne utwory muzyki gospel, część w języku polskim, część w języku angielskim. Kilka utworów zostało wykonanych a cappella, reszta przy akompaniamencie. Chór zaangażował do śpiewu uczestników koncertu oraz, między utworami, opowiedział mieszkańcom o korzeniach muzyki gospel.

Po wspaniałym koncercie przyszedł czas na podziękowania. W imieniu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej podziękowania złożyli Wicestarosta Powiatu Kwidzyńskiego, Pan Wiesław Wosiak wraz z dyrektor DPS – Joanną Stasińską. Kwiaty, dyplomy oraz wykonane na terapii zajęciowej DPS anioły przekazane zostały na ręce Pani Ewy z Kwidzyna, Dyrygentki chóru – Pani Anny Branowskiej - Bober oraz Pani ordynator Sopockiego Domu Hospicyjnego. Swoje podziękowania dla wszystkich złożyła również Pani Zając z Hospicjum w Kwidzynie. Wzruszającym momentem było złożenie podziękowań i kwiatów Pani Ewie i samym chórzystom przez mieszkańca DPS, Pana Eugeniusza. Nie obyło się bez kwiecistego przemówienia, żartów i momentów wzruszenia. Głos zabrały również Pani Modlińska, ordynator Sopockiego Domu Hospicyjnego Caritas oraz Pani Nikola Regosz – koordynator wolontariatu. Podziękowały one Pani Ewie za udział w licytacji oraz przekazały wykonane na WTZ w Rumii ceramiczne anioły dla DPS oraz Hospicjum w Kwidzynie.

Po koncercie goście odwiedzili Hospicjum w Kwidzynie, a chór Grace Gospel Choir zaśpiewał kilka utworów dla pacjentów, którzy nie mogli osobiście wziąć udziału w koncercie. Następnie w DPS odbył się słodki poczęstunek dla wszystkich gości. Był to czas na rozmowę i wymianę doświadczeń.

GRACE GOSPEL CHOIR


Data wytworzenia: 2023-09-27 10:28 Autor: Robert Olszowiec Data publikacji: 2023-09-27 10:28 Osoba udostępniająca na stronie: Robert Olszowiec Data ostatniej modyfikacji: 2023-09-27 Osoba modyfikująca: Robert Olszowiec