Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Wrzesień - Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

 • ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA SENIORA

  Kolejne ważne wydarzenie to zgłoszenie udziału naszego Domu w kolejnej edycji akcji Fundacji „Święty Mikołaj dla Seniora”. Do 13.10.2021 jesteśmy zobowiązani przekazać Fundacji listy naszych mieszkańców do Świętego Mikołaja. Niektórzy mieszkańcy samodzielnie wypełniają swoje listy. Ci, którzy nie są w stanie sami tego zrobić, mogą liczyć na pomoc naszych pracowników. W zeszłym roku akcja ta sprawiła ogromną radość naszym mieszkańcom. Liczymy, że i w tym roku będzie równie cudownie.

  ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA SENIORA

  Rozwiń artykuł ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA SENIORA
 • KONKURS „TO, CO KOCHAM”

  Zgłoszenie rzeźby naszego mieszkańca, Piotra Michałka, do Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” organizowanego przez PFRON. Konkurs zatytułowany jest „To, co kocham”. Rzeźba, którą wysłaliśmy wykonana została z warstw papieru toaletowego, utwardzonego klejem i pomalowana farbami. Z niecierpliwością oczekujemy na rozstrzygnięcie konkursu, ponieważ szczerze wierzymy, że Piotr ma duże szanse na zwycięstwo.

  KONKURS „TO, CO KOCHAM”

  Rozwiń artykuł KONKURS „TO, CO KOCHAM”
 • DZIEŃ CHŁOPAKA

  Kolejnym ważnym wydarzeniem w naszym Domu był Dzień Chłopaka. Nasi mieszkańcy czują się wiecznie młodzi, dlatego nie obchodzimy Dnia Mężczyzn, a Dzień Chłopaka. Każdy z panów został obdarowany słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez panie kucharki. Życzenia złożone przez pracowników wywołały uśmiechy na twarzach. I o to właśnie chodziło!

  DZIEŃ CHŁOPAKA

  Rozwiń artykuł DZIEŃ CHŁOPAKA
 • WYCIECZKA DO GIETRZWAŁDU

  Jesień w Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie rozpoczęliśmy bardzo wesoło. 24.09.2021 nasi mieszkańcy wyjechali na wycieczkę do Gietrzwałdu. Organizacją wycieczki zajął się nasz kapelan, ks. Przemysław Demski. Nasi mieszkańcy mieli możliwość, w bezpiecznych warunkach, zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, uczestniczyć w Mszy Świętej, pomodlić się w miejscu objawień Matki Boskiej oraz zaczerpnąć wody z cudownego źródełka. Nasi mieszkańcy zakupili również pamiątki, które ks. Przemysław Demski poświęcił po wycieczce, podczas niedzielnej mszy. Wyjazd był bardzo udany i humory dopisywały nam przez cały czas.

  Rozwiń artykuł WYCIECZKA DO GIETRZWAŁDU