Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Styczeń - Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

 • PRZEDSZKOLE „SMYK” W DPS W KWIDZYNIE

  Dnia 31.01.2023 r. zawitały w naszym Domu przedszkolaki z Przedszkola „SMYK’ na ul. Mylnej. Dzieci zaśpiewały dla naszych mieszkańców kolędy, pastorałki oraz piosenki, które nasi seniorzy pamiętają ze swojej młodości. Występ był bardzo wzruszający i sprawił ogromną radość naszym podopiecznym.

  Z innych ważnych wydarzeń, które miały miejsce w naszym domu w styczniu, to wizyta duszpasterska w pokojach naszych mieszkańców. 18.01.2023 r. kapelan Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie ks. Krystian Krupa odwiedził każdego mieszkańca, niosąc wsparcie i dobre słowo. Jak co miesiąc, tak i w styczniu, obchodziliśmy urodziny mieszkańców urodzonych w tym miesiącu. Była to okazja do spotkania w kameralnym gronie i świętowania urodzin każdego z jubilatów.

  PRZEDSZKOLE „SMYK” W DPS W KWIDZYNIE

  Rozwiń artykuł PRZEDSZKOLE „SMYK” W DPS W KWIDZYNIE
 • SZKOLENIE BEZPIECZNA POLSKA

  25.01.2023 r. nasz Dom odwiedził prawnik, który w ramach szkolenia „Bezpieczna Polska” spotkał się z grupą mieszkańców, którzy są wciąż aktywni poza Domem oraz korzystają ze współczesnych technologii. Prowadzący przedstawił możliwe zagrożenia ze strony oszustów, na które narażone są osoby korzystające z technologii cyfrowych oraz zapoznał ich z możliwymi sposobami ochrony oraz uzyskania pomocy w przypadku gdyby padli ofiarami oszustów.

  SZKOLENIE BEZPIECZNA POLSKA

  Rozwiń artykuł SZKOLENIE BEZPIECZNA POLSKA
 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Obchody Dnia Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej rozłożone zostały na dwa dni. 19.01.2023 r. mieliśmy przyjemność odwiedzić każdego mieszkańca, podarować każdemu drobny podarunek – słodki upominek oraz certyfikat Super Babci lub Super Dziadka. Dodatkowo mieliśmy przyjemność podarować naszym mieszkańcom kalendarze na rok 2023, samodzielnie wykonane przez przedszkolaków i ich rodziców ze Społecznego Przedszkola „Promyczek”. Była chwila na indywidualną rozmowę z każdym oraz okazanie naszym mieszkańcom sympatii i troski. Następnego dnia wszyscy mieszkańcy zostali zaproszeni na seans komedii przy słodkim poczęstunku oraz śmieszne zdjęcia w Fotobudce.

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Rozwiń artykuł DZIEŃ BABCI I DZIADKA
 • SZKOLENIE E-SENIOR

  Dnia 13.01.2023 r. grupa mieszkańców odbyła internetowe szkolenie mające na celu przybliżenie seniorom współczesne technologie oraz sposoby z ich korzystania. Podczas szkolenia nasi podopieczni dowiedzieli się również jakie są korzyści i zagrożenia wynikające z ich korzystania.

  SZKOLENIE E-SENIOR

  Rozwiń artykuł SZKOLENIE E-SENIOR
 • LIGA TYSIĄCA W DPS W DAMASZCE

  12.01.2023 r. drużyna reprezentująca nasz Dom odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Damaszce na rozgrywki Pomorskiej Ligii Tysiąca. Wszyscy gracze, a jest ich około 40, z radością spotkali się w swoim gronie w Nowym Roku i z noworocznym entuzjazmem zasiedli do gry.

  LIGA TYSIĄCA W DPS W DAMASZCE

  Rozwiń artykuł LIGA TYSIĄCA W DPS W DAMASZCE