Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Październik - Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

 • PODAREK DLA SENIORÓW- DVD I PŁYTY

  Dnia 30.10.2023r zgłosiła się do nas mieszkanka Kwidzyna pani Anna Dutkiewicz- Wiącek  z podarkiem dla naszych mieszkańców – odtwarzaczem DVD oraz pokaźną kolekcją płyt z filmami i bajkami. Wśród nich były również filmy przeznaczone dla osób niewidzących (ze specjalnym podkładem lektora), z których cieszy się wielu naszych mieszkańców, którzy mają problemy ze wzrokiem lub są całkowicie niewidomi. Serdecznie dziękujemy.

  podarek

  Rozwiń artykuł PODAREK DLA SENIORÓW- DVD I PŁYTY
 • URODZINY MIESZKAŃCÓW

  30.10.2023r był uroczystym dniem dla solenizantów  z miesiąca października. Tego dnia wyprawiliśmy urodziny aż 11-u seniorom. Były urodzinowe ciasta i toasty. Solenizanci otrzymali oprócz życzeń słodki prezent.

  urodziny

  Rozwiń artykuł URODZINY MIESZKAŃCÓW
 • Wolontariusze  z Zespołu Szkół Nr2 im. M. Skłodowskiej Curie w Kwidzynie  znowu zaoferowali mam swoją pomoc tym razem  w robieniu wieńców na groby naszych mieszkańców. Przy życzliwości lokalnych kwiaciarni i zakładów pogrzebowych ,które podarowały nam sztuczne kwiaty oraz pomocy wolontariuszy udało nam się zrobić ponad 100 przepięknych wiązanek .  Następnego dnia przy  pomocy młodzieży  rozwieźliśmy je po cmentarzu. Wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę serdecznie dziękujemy!

  wieńce

  Rozwiń artykuł ROBIMY WIEŃCE NA GROBY Z WOLONTARIUSZAMI
 • DZIEŃ SENIORA

  W miesiącu październiku przypada Światowy Dzień Seniora . My też uczciliśmy ten dzień ,urządzając naszym mieszkańcom dnia 20.10.2023 r zawody w różne gry zręcznościowe. Po zliczeniu wszystkich wyników wyłoniliśmy dwie zwyciężczynie – panią  Jadzię i panią Anię. Zawody bardzo się spodobały seniorom, więc  na pewno je powtórzymy.

  Dzień seniora

  Rozwiń artykuł DZIEŃ SENIORA
 • SPRZĄTANIE GROBÓW

  Jak co roku przed świętem Wszystkich Świętych  porządkujemy groby naszych mieszkańców. Dnia 19.10.2023r  wraz z wolontariuszami z MOW w Kwidzynie oraz maturzystami  z Zespołu Szkół Nr2 im. M. Skłodowskiej Curie w Kwidzynie    wyposażeni w grabie, wiadra, szczotki i szmatki ruszyliśmy na sprzątanie.

  Groby

  Rozwiń artykuł SPRZĄTANIE GROBÓW
 • LIGA TYSIĄCA W MALBORKU

  Karciane rozgrywki trwają . Dnia 18.10.2023r byliśmy zaproszeni do Malborka. Jak zawsze DPS  ugościł nas w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji . Uczestnicy  rozegrali trzy partie w świetnych nastrojach i już nie mogą doczekać się Listopadowych  rozgrywek w DPS w Rudnie.

  Liga tysiąca

  Rozwiń artykuł LIGA TYSIĄCA W MALBORKU
 • ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE - KARAOKE

  Dnia 06.10.2023 r  mieszkańcy naszego domu mieli możliwość zademonstrowania swoich zdolności wokalnych.  Sala Terapii Zajęciowej  „pękała” od śpiewu i śmiechu.

  Karoke

  Rozwiń artykuł ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE - KARAOKE
 • DEKORACJE JESIENNE

  Polska jesień jest najpiękniejsza . Mieni się kolorami, dlatego z naszymi mieszkańcami postanowiliśmy udekorować  jesiennymi ozdobami  oddziały.   Pojawiły się wianuszki jesienne,  liście, jeże i  parasole.

  Dekoracje jesienne

  Rozwiń artykuł DEKORACJE JESIENNE