Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Marzec - Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

 • ŚWIĘCENIE POKARMÓW

  Tradycją jest w naszym domu , że nasi mieszkańcy mogą w Wielką Sobotę poświęcić swoje koszyczki wielkanocne z jedzeniem.  Tak też 30.03.2024r o godzinie 10.00 odbyła się msza, na której poświęcone zostały pokarmy w pięknie przystrojonych przez mieszkańców koszyczkach.

  Święcenie pokarmów

  Rozwiń artykuł ŚWIĘCENIE POKARMÓW
 • WYJAZD NA WARSZTATY

  27.03.2024r  nasi mieszkańcy zaproszeni zostali przez Centrum Aktywności Kreatywnej  do Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kwidzynie na warsztaty świąteczne. Uczniowie klasy 7B przygotowali artystyczny występ dla seniorów oraz ciekawe zajęcia. Mieszkańcy z radością tworzyli ozdoby Wielkanocne.

  Warsztaty

  Rozwiń artykuł WYJAZD NA WARSZTATY
 • WIZYTA DZIECI Z PRZEDSZKOLA

  Z okazji Świąt Wielkanocnych naszych mieszkańców dnia 26.03.2024r odwiedziły dzieci z Przedszkola  „Kolorowe” z Kwidzyna. Jak obyczaj każe zając na święta rozdaje prezenty, tym razem to dzieci obdarowały pięknymi wielkanocnymi stroikami naszych seniorów. Za co bardzo dziękujemy.

  Dzieci z przedszkola

  Rozwiń artykuł WIZYTA DZIECI Z PRZEDSZKOLA
 • DZIEŃ GOFRA

  Pieczenie tak się spodobało mieszkańcom,  że korzystając z okazji, iż dzień 25.03.2024 jest dniem gofra postanowiliśmy upiec gofry. Serwowane były z dżemem, czekoladą i tradycyjnie z cukrem pudrem. Wszyscy zajadali się do kawki czy herbatki tym smakołykiem.

  Dzień Gofra

  Rozwiń artykuł DZIEŃ GOFRA
 • ZAJĘCIA KULINARNE

  Wielkanoc za pasem, z tej okazji 22.03.2024r piekliśmy z mieszkańcami  wielkanocną babkę. Panie jak i Panowie wykazali się zdolnościami kulinarnymi i chętnie wykonywali powierzane im czynności. W efekcie upiekliśmy pyszne ciasto, które skosztowaliśmy do poobiedniej kawki.

  Zajęcia kulinarne

   

  Rozwiń artykuł ZAJĘCIA KULINARNE
 • WITAMY WIOSNĘ

  Wiosną rozkwita wszystko, dlatego na zajęciach dnia 20.03.2024 tworzyliśmy z mieszkańcami kolorowe gigantyczne kwiaty, które ozdobiły  Gabinet Pierwszej Pomocy Medycznej, tworząc majową łąkę.

  Witamy wiosnę

  Rozwiń artykuł WITAMY WIOSNĘ
 • SEANS FILMOWY

  Dnia 19.03.2024r mieszkańcy mieli okazję przenieść się  podczas seansu filmowego  do świata przygody. Oglądany film pt. „ KING -KONG”  cieszył się zainteresowaniem ze względu na pięknie okazaną przyrodę i wartko toczącą się akcję.

  Seans filmowy

  Rozwiń artykuł SEANS FILMOWY
 • WYJĄTKOWE URODZINY

  Zdarza się, że  nasz Dom może świętować wyjątkowe urodziny  mieszkańców. I tak dnia 15.03.2024r  obchodziliśmy  90-te urodziny mieszkanki Pani Trudzi. Był tort  ze świeczkami, owoce, kawa, mieszkańcy i pracownicy z życzeniami, a  jubilatka otrzymała  ręcznie robioną laurkę urodzinową i słodki prezencik.

  Urodziny

  Rozwiń artykuł WYJĄTKOWE URODZINY
 • WOLONTARIUSZE ZE SZKOŁY NR 5 W KWIDZYNIE

  W dniu 13.03.2024r naszych mieszkańców odwiedziła grupa wolontariuszy z Centrum Aktywności  Kreatywnej  przy szkole Nr 5 w Kwidzynie. Uczniowie pod opieką Pani Barbary Dzich wykonywali z naszymi mieszkańcami stroiki wielkanocne i zawieszki na okna.

  Wolontariusze

  Rozwiń artykuł WOLONTARIUSZE ZE SZKOŁY NR 5 W KWIDZYNIE
 • OZDOBY WIELKANOCNE

  Jak co roku nasi mieszkańcy podczas zajęć  11.03.2024 r wykonywali ozdoby wielkanocne, które zdobią przed świętami cały nasz Dom i pokoje mieszkańców. Wykonaliśmy: olbrzymie kwiaty, kolorowe pisanki, ozdoby na drzwi mieszkańców, zające i kurczaki.

  Rozwiń artykuł OZDOBY WIELKANOCNE
 • DZIEŃ KOBIET

  Dzień 08.03.2024 to Dzień Kobiet. Z tej to okazji nasze mieszkanki zaproszone zostały na pyszną kawę i ciasto na terapii zajęciowej. A w ramach prezentu mogły wykonać dla siebie dekorację metodą decoupage podstawek z masy solnej, które zabrały do swoich pokoi.

  Dzień Kobiet

  Rozwiń artykuł DZIEŃ KOBIET
 • KURCZAK MALOWANY WIDELCEM

  Zbliżają się  święta Wielkanocne i z tej to okazji dnia 05.03.2024 podopieczni domu malowali żółciutkie kurczaki w pisankach, ale aby nie było zbyt łatwo  pracę swoją musieli wykonać widelcem, co sprawiło im wielką uciechę.

  Kurczak malowany widelcem

   

  Rozwiń artykuł KURCZAK MALOWANY WIDELCEM
 • PODSTAWKI Z MASY SOLNEJ

  Na zajęciach terapii zajęciowej 04.03.2024  mieszkańcy lepili z masy solnej podstawki pod filiżanki. Terapia rąk poprzez lepienie połączona z zabawą, pogaduszkami i kawą bardzo podobała się wszystkim.

  Podstawki z masy solnej

  Rozwiń artykuł PODSTAWKI Z MASY SOLNEJ
 • ZAKUPOWE SZALEŃSTWO

  Dnia 01.03.2024r wybraliśmy się na zakupy indywidualne z mieszkankami. Panie zaopatrzyły się w wiosenną garderobę i obuwie.  Zakupy zakończyły się w kawiarence na pysznym ciastku i kawie.

  Zakupowe szaleństwo

  Rozwiń artykuł ZAKUPOWE SZALEŃSTWO