Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Marzec - Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

 • DEKORACJE WIOSENNO – WIELKANOCNE

  Cały marzec, podobnie jak luty, upływa nam na wykonywaniu dekoracji wiosenno-wielkanocnych. Nasi mieszkańcy uczestnicząc regularnie w zajęciach terapii odkrywają w sobie prawdziwych artystów i tworzą przepiękne dzieła. Szczególnie miłe są dla nich wyrazy uznania za ich pomysłowość i zdolności, nie tylko od pracowników ale również osoby odwiedzające nasz Dom.

  DEKORACJE WIOSENNO – WIELKANOCNE

  W marcu mieliśmy okazję do świętowania nie tylko Dnia Kobiet, ale również urodzin mieszkańców urodzonych w tym miesiącu. Uczciliśmy też niezwykłą rocznicę – Pani Stanisława obchodziła 30 rocznicę zamieszkania w Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Z tej okazji zaprosiła gości – mieszkańców i pracowników Domu i przy słodkim poczęstunku uczciła ten ważny dla niej dzień.

  Pani Stasia

  Rozwiń artykuł DEKORACJE WIOSENNO – WIELKANOCNE
 • WARSZTATY CERAMICZNE

  Nasz Dom coraz częściej, po okresie izolacji spowodowanej pandemią, gości ciekawych ludzi o ogromnych sercach, chcących poświęcić czas i swoje umiejętności naszym mieszkańcom. 24.03.2023 r. zawitała do nas Pani Kinga Kosacz-Drozdek z „Mojej Pracowni Ceramicznej” w Kwidzynie, pod okiem której powstały przepiękne wielkanocne dekoracje z gliny. Zajęcia z Panią Kingą były nie tylko fantastycznym doświadczeniem dla naszych seniorów, ale również doskonałą okazją do rehabilitacji rąk. Już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań.

  WARSZTATY CERAMICZNE

  Rozwiń artykuł WARSZTATY CERAMICZNE
 • LIGA 1000 W DPS W SZPĘGAWSKU

  Dnia 22.03.2023 r. czterech mieszkańców reprezentowało nasz Dom podczas rozgrywek Pomorskiej Ligii Tysiąca w Domu Pomocy Społecznej w Szpęgawsku. Rozgrywki tego sezonu Ligii dobiegają końca (finał już w czerwcu) więc emocje wśród graczy są coraz większe.

  LIGA 1000 W DPS W SZPĘGAWSKU

  Rozwiń artykuł LIGA 1000 W DPS W SZPĘGAWSKU
 • DZIEŃ KOBIET

  Marzec kojarzy się wszystkim z Dniem Kobiet. 08.03.2023 r. nasze mieszkanki oraz pracownice obdarowane zostały piękną dekoracją Domu, przygotowaną specjalnie dla nich przez naszych Panów. Dodatkowo Panie spotkały się w Sali terapii w trzech grupach i w przemiłej atmosferze uczciły swoje święto. Pierwsza grupa Pań tworzyła dla siebie biżuterię. Powstało wiele pięknych naszyjników i bransoletek. Druga grupa mieszkanek świętowała śpiewająco – podczas zabawy w karaoke. Z kolei trzecia grupa Pań zmierzyła się w grze Milionerzy. Dzień upłynął nam bardzo wesoło i po raz kolejny świetnie bawiliśmy się we własnym gronie.

  DZIEŃ KOBIET

  Rozwiń artykuł DZIEŃ KOBIET