Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Luty - Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

 • WYBORY RADY MIESZKAŃCÓW

  Co roku w Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie odbywają się wybory do Rady Mieszkańców. Jest to grupa mieszkańców, która jest przedstawicielem wszystkich podopiecznych DPS i która ma za zadanie współpracować z kierownictwem Domu, aby usprawnić przepływ informacji między stronami. W tym roku przewodniczącą Rady Mieszkańców została Pani Teresa, której serdecznie gratulujemy.

  Wybory Rady Mieszkańców

  Rozwiń artykuł WYBORY RADY MIESZKAŃCÓW
 • URODZINY MIESZKAŃCÓW

  Jak co miesiąc, tak i w lutym obchodziliśmy urodziny mieszkańców urodzonych w danym miesiącu. Jubilatów urodzonych w lutym było 10, było też kilku gości i w bardzo sympatycznej atmosferze uczciliśmy święto każdego z nich. Spotkania urodzinowe to zawsze doskonała okazja do zatrzymania się na chwilę w codziennym pośpiechu, serdecznej rozmowy z mieszkańcami na temat ich trosk i radości. Jest to taki moment, w którym każdy z nich może poczuć się wyjątkowo.

  Urodziny mieszkańców

  Rozwiń artykuł URODZINY MIESZKAŃCÓW
 • DEKORACJE

  Zbliżająca się wiosna wzbudza w nas pragnienie otoczenia się feerią kolorów. A cóż piękniej zdobi każdy dom niż kwiaty? W ramach zajęć terapii zajęciowej przygotowaliśmy dekorację w postaci pięknych, dużych papierowych kwiatów. Mieszkańcy bardzo chętnie włączyli się w stworzenie tych pięknych dekoracji, które zdobią teraz korytarz naszego Domu – w takim punkcie, który codziennie mijany jest przez większość mieszkańców.

  Dekoracje

  Rozwiń artykuł DEKORACJE
 • ZAKUPY MIESZKAŃCÓW

  Jednym z elementów terapii zajęciowej w naszym Domu jest trening ekonomiczny. Mieszkańcy, pod opieką terapeutów, wychodzą na zakupy, samodzielnie wybierają potrzebne im rzeczy i sami gospodarują swoimi pieniędzmi. Wspiera to ich zaradność życiową i podnosi poczucie własnej wartości. Jest też doskonałą okazją do dobrej zabawy.

  Zakupy mieszkańców

  Rozwiń artykuł ZAKUPY MIESZKAŃCÓW
 • LIGA TYSIĄCA W DPS DAMASZKA

  W lutym drużyny z dziewięciu DPS-ów spotkały się w Domu Pomocy Społecznej w Damaszce. Jak zwykle atmosfera dopisała, a gracze dali z siebie wszystko. Dodatkowo atmosferę gry podgrzała informacja, że podczas finałowych rozgrywek w czerwcu odbędzie się też mini turniej dyrektorów DPS-ów należących do Karcianej Ligii. Wszyscy czekają z niecierpliwością na wyłonienie zwycięzców, zarówno wśród mieszkańców jak i dyrektorów.

  Liga tysiąca

  Rozwiń artykuł LIGA TYSIĄCA W DPS DAMASZKA
 • WOLONTARIUSZE Z SP NR 5

  W Walentynki odwiedzili nas również inni, bardzo sympatyczni goście. Byli to wolontariusze z Centrum Aktywności Kreatywnej działającego przy Szkole Podstawowej Nr 5. Przy słodkim poczęstunku i wesołych rozmowach dzieci wykonały walentynkowe dekoracje i podarunki dla naszych mieszkańców.

  WOLONTARIUSZE Z SP NR 5

  Rozwiń artykuł WOLONTARIUSZE Z SP NR 5
 • WALENTYNKI

  W tym roku Walentynki obchodziliśmy w wyjątkowy sposób. Każdego mieszkańca odwiedził najprawdziwszy Kupidyn. Każdy został przywitany przez niego w szczególny sposób, dla każdego znalazła się walentynka, a w niektórych trafiła jego strzała. Zarówno mieszkańcy jak i sam Amorek byli bardzo szczęśliwi w tym dniu.

  Walentynki

  Rozwiń artykuł WALENTYNKI
 • ŚRODA POPIELCOWA

  14.02.2024 r. kapelan naszego Domu, ks. Krystian, odwiedził każdego mieszkańca i posypał ich głowy popiołem. Religia odgrywa bardzo ważną rolę w życiu naszych mieszkańców i bardzo przeżywają każde wydarzenie w roku liturgicznym. Środa Popielcowa i cały okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to dla nich szczególnie ważny czas, który wspiera nie tylko kapelan, ale również wszyscy pracownicy Domu.

   

  Rozwiń artykuł ŚRODA POPIELCOWA
 • GOFRY

  Seniorzy z naszego Domu lubią słodkie przekąski oraz bardzo lubią upiec coś pysznego. 13.02 połączyliśmy dwie te rzeczy i mieszkańcy przygotowali pyszne gofry. Na myśl przyszły nam ciepłe dni w nadmorskich miejscowościach, ponieważ zajadaliśmy się goframi z bitą śmietaną, owocami, różnymi polewami czy tradycyjnymi – z cukrem pudrem. Tak przyjemne dni lubimy najbardziej i już planujemy kolejne, równie ciekawe.

  Gofry

  Rozwiń artykuł GOFRY
 • ZABAWA OSTATKOWA

  Podopieczni domu  bardzo lubią huczne zabawy. 9.02.2024 r. w naszym DPS odbyła się jedna z takich hucznych zabaw – bal ostatkowy. Imprezę uświetniły swoją obecnością Panie z zespołu Powiślanki, Pan Jarek przygrywał skoczne melodie, a mieszkańców do tańca podrywali pracownicy DPS. To już kolejny rok z rzędu kiedy tak hucznie żegnamy karnawał.

  Zabawa ostatkowa

  Rozwiń artykuł ZABAWA OSTATKOWA
 • SEANS FILMOWY

  Nasi mieszkańcy, po muzycznych wspomnieniach z czasów młodości zapragnęli przypomnieć sobie filmowy hit sprzed lat – kultowy film „Sami swoi”. Klasyk, który znają w zasadzie wszyscy, bawił wszystkich. Co chwilę słychać było salwy śmiechu i opowieści z życia naszych mieszkańców korespondujące do scen z filmu.

  Seans filmowy

  Rozwiń artykuł SEANS FILMOWY
 • KARAOKE

  Miesiąc luty powitaliśmy śpiewająco, bawiąc się wyśmienicie przy karaoke. Mieszkanki śpiewały szlagiery z czasów swojej młodości oraz piosenki biesiadne. Przy słodkim poczęstunku i aromatycznej kawie czas mijał bardzo przyjemnie, przyczyniając się do integracji towarzystwa.

  Karaoke

  Rozwiń artykuł KARAOKE