Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Listopad - Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

 • URODZINY MIESZKAŃCÓW

  Listopadowi jubilaci świętowali dnia 30.11.2023r swoje urodziny. Siedmioro seniorów ugoszczono ciastem i kawą oraz odśpiewano im: ” Sto lat „ , a Pani Dyrektor wręczyła im urodzinowe  życzenia i prezenty.

   

  Rozwiń artykuł URODZINY MIESZKAŃCÓW
 • WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

  Dnia 29.11.2023r na sali Terapii Zajęciowej odbyły się wróżby andrzejkowe dla mieszkańców. Były one połączone z zadaniami i grami zręcznościowymi . Nasi seniorzy bawili się świetnie przy szeregu niespodzianek, wróżb  i słodkim poczęstunku.

  Andrzejki

  Rozwiń artykuł WRÓŻBY ANDRZEJKOWE
 • LIGA TYSIĄCA

  Listopadowe rozgrywki Ligi Tysiąca  odbyły się  dnia 28.11.2023r w Rudnie. Ekipa naszego  DPS w składzie: Pan Krzysztof, Pan Jan, Pan Marek i  nasz nowy zawodnik Pan Stefan  spisała się bardzo dobrze  zdobywając wysoką liczbę punktów dla naszego  domu.

  Liga tysiąc

  Rozwiń artykuł LIGA TYSIĄCA
 • WYCIECZKA MALBORK

  Mimo jesiennej pogody  nasi mieszkańcy dnia 23.11.2023r  wybrali się na wycieczkę. Wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy zamek w Malborku. Poznaliśmy jego historię i zakamarki. Zamek w Malborku jest jednym z najznakomitszych przykładów  średniowiecznej architektury obronno-rezydencyjnej w Europie Środkowej. Obejrzeliśmy z zachwytem :  Zamek Wysoki, czworoboczny, z dziedzińcem otoczonym krużgankiem, kościołem Najświętszej Maryi Panny z kaplicą grobową św. Anny, wieżami Kleszą i Wróblą, Zamek Średni, wzniesiony w miejscu byłego przedzamcza, trójboczny, z rozległym dziedzińcem otwartym ku Zamkowi Wysokiemu (oddzielonym od niego murem i fosą), z kaplicą św. Bartłomieja, Wielką Komturią, Infirmerią, Wielkim Refektarzem, Pałacem Wielkich Mistrzów, Refektarzem Letnim, Refektarzem Zimowym, wieżą Kurzą Nogą oraz  Zamek Niski(Przedzamcze), z Karwanem, kaplicą św. Wawrzyńca oraz szeregiem zabudowań gospodarczych. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała.

  Malbork

  Rozwiń artykuł WYCIECZKA MALBORK
 • WOLONTARIUSZE - DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

  Dzień 21.11.2023r  obfitował  w wiele wydarzeń. Odwiedziła nas grupa uczniów ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie im. Polskich Noblistów. W ramach życzliwości postanowili spędzić czas z naszymi seniorami na grach, łamigłówkach i rozmowach. Czas upłynął szybko,  ale  życzliwość zostanie na długo zapamiętana.

  Wolontariusze

  Rozwiń artykuł WOLONTARIUSZE - DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
 • DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

  Jak co roku  21-go listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego i nie można zapomnieć o pełnej poświęcenia pracy naszych Pań. Nasi pracownicy otrzymali  życzenia od zaprzyjaźnionych Instytucji, które życzyły im  dalszych sukcesów  zawodowych i wytrwałości

  Dzień Pracownika Socjalnego

  Rozwiń artykuł DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO
 • PRZEDSZKOLAKI W DPS

  W dniu 16.11.2023r nasz Dom  odwiedzili przedszkolaki ze Społecznego  Przedszkola „ Promyczek”   w Kwidzynie w celu zapoznania się z pracą  swoich rodziców tj. Starszego Inspektora (kadrowy) i Terapeuty Zajęciowego. Obejrzeli  Dom Pomocy Społecznej  i posłuchali jak wygląda tutaj praca.

  • Przedszkolaki
  Rozwiń artykuł PRZEDSZKOLAKI W DPS
 • TESKNIMY ZA LATEM

  Lato kojarzy się z kolorami, zaś listopad z szarymi dniami. Dlatego nasi mieszkańcy  dnia 09.11.2023r wykonali piękne, kolorowe  prace plastyczne. Były to akwaria z kolorowymi rybkami i roślinkami. Zawisły one na oddziałach - od samego patrzenia zrobiło się przyjemniej i radośniej.

  tęsknimy za latem

  Rozwiń artykuł TESKNIMY ZA LATEM
 • KARTKI ŚWIĄTECZNE

  Dnia 08.11.2023r nasz dom odwiedziła spora grupa młodzieży z Zespołu Szkół Nr 2 w Kwidzynie. Wolontariusze  wraz z mieszkańcami wykonali piękne kartki świąteczne z życzeniami  Bożonarodzeniowymi, które zostały rozesłane do rodzin, przyjaciół,  byłych pracowników i Instytucji.

  Kartki świąteczne

  Rozwiń artykuł KARTKI ŚWIĄTECZNE
 • „BABSKI WYPAD NA ZAKUPY”

  Że kobieta piękną lubi być wiadomo od dawna, tak i nasze mieszkanki wybrały się  dnia 03.11.2023 r na zakupy w celu nabycia nowej garderoby oraz prezentów na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Pani Agnieszka I Pani Teresa  z radością dokonywały zakupów, które uwieńczone zostały ciepłą kawą i ciastkiem.

  Babski wypad

  Rozwiń artykuł „BABSKI WYPAD NA ZAKUPY”
 • POGRZEB MIESZKANKI

  Listopad zaczął się smutnym wydarzeniem.  Nasz dom opuściła śp. Pani Zosia, która tak nie dawno, bo w Lipcu świętowała z nami swoje 103 urodziny. Pogrzeb odbył się dnia 02.11.2023 w Rakowcu, gdzie w ostatniej drodze śp. Pani Zosi towarzyszyli pracownicy oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

  pogrzeb

  Rozwiń artykuł POGRZEB MIESZKANKI