Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Lipiec - Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

 • AKWARIUM W GDYNI

  Dnia 27.07.2023 r. postanowiliśmy odwiedzić Akwarium w Gdyni i podziwiać zebrane w nim morskie okazy. Podziwialiśmy m.in. : ryby, żółwie, rekiny i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o florze i faunie Morza Bałtyckiego. Był też czas na kawkę i lody oraz zakup pamiątek. Obejrzeliśmy również statek Dar Pomorza oraz ORP „Błyskawica”.

  Oprócz zaplanowanych wyjazdów, na terapii zajęciowej odbywały się zajęcia z wykorzystaniem masy solnej („Dzień Motyla 03.07.2023), gry umysłowe takie jak Bingo i Milionerzy. Lipcowi solenizanci świętowali swoje urodziny 31.07 podczas wesołego spotkania.

  Akwarium w Gdyni

  Rozwiń artykuł AKWARIUM W GDYNI
 • 103 URODZINY PANI ZOSI

  Każdy lubi obchodzić urodziny, a gdy liczba świeczek na torcie wynosi 103 to jest to szczególny powód do świętowania. Pani Zosia uczciła swoje święto 25-ego lipca, w towarzystwie najbliższej rodziny i współmieszkanek. Uroczystość sprawiła jej niesamowitą radość. Było dużo śmiechu i łez wzruszenia. Życzymy już nie 100, a 200 lat!

  Urodziny Pani Zosi

  Rozwiń artykuł 103 URODZINY PANI ZOSI
 • 21.07.2023 – KATEDRA W PELPLINIE

  Nasz pierwszy wyjazd do Bazyliki Katedralnej w Pelplinie był tak ciekawy, że postanowiliśmy z kolejną grupą naszych podopiecznych wybrać się tam znowu. Po Katedrze oprowadzała nas Pani Elżbieta Wiśniewska, której pasja historyczna przeplatała się z dowcipem i nowinkami. W sklepiku katedralnym nasi mieszkańcy dokonali zakupów pamiątek.

  Katedra w Pelplinie

  Rozwiń artykuł 21.07.2023 – KATEDRA W PELPLINIE
 • SZTUTOWO

  W lato obowiązkowo trzeba pojechać nad polskie morze. Nam udało się to 11.07.2023 r. Wraz z grupą mieszkańców cieszyliśmy się urokami sztutowskiej plaży. Spacerowaliśmy brzegiem morza, zjedliśmy obowiązkowe gofry i przywieźliśmy do Domu muszelki i bursztyny. Niektórzy z naszych mieszkańców byli nad morzem pierwszy raz.

  Sztutowo

  Rozwiń artykuł SZTUTOWO
 • 07.07.2023 – KATEDRA W PELPLINIE

  W lipcu mieliśmy nieopisaną przyjemność zwiedzać Bazylikę Katedralną Najświętszej Marii Panny w Pelplinie pod opieką Pani Elżbiety Wiśniewskiej, która z pasją opowiadała o powstaniu i historii tej przepięknej katedry, zwracając przy tym uwagę na barokowe ołtarze, rokokowe konfesjonały i pięknie wykonane nawy boczne. Po zwiedzaniu mieliśmy chwilę na odpoczynek przy pysznej kawie i lodach, na które zaprosiliśmy Panią przewodnik.

  Katedra w Pelplinie

  Rozwiń artykuł 07.07.2023 – KATEDRA W PELPLINIE
 • SPACER WOKÓŁ JEZIORA W SZTUMIE

  Piękna pogoda zachęcała do spacerów, więc dnia 06.07.2023 r. z wybraną grupą mieszkańców wyruszyliśmy na spacer wokół Jeziora Zajezierskiego w Sztumie. Nasi seniorzy pokonali pieszo znaczną część traktu spacerowego wokół jeziora, a odpoczynek znaleźli na Wzgórzu Jaszczurowym. Malownicza trasa biegnie wzdłuż brzegu jeziora i można podziwiać z niej panoramę miasta. Dodatkowo znajduje się tam wiele tablic, informujących o gatunkach flory i fauny bytujących w Jeziorze Zajezierskim oraz na jego brzegach.

  Jezioro w Sztumie

  Rozwiń artykuł SPACER WOKÓŁ JEZIORA W SZTUMIE
 • WYJAZDY NA RYBY

  W lipcu udało nam się zorganizować 3 wyjazdy na ryby – 05.07, 13.07 i 18.07. Wędkowaliśmy w Wandowie i W Sztumie. Oprócz wędkarzy w wyjazdach uczestniczyli również panowie i panie, którzy zażywali słonecznych kąpieli i rozkoszowali się urokami natury.

  Łowienie ryb

  Rozwiń artykuł WYJAZDY NA RYBY