Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Kwiecień - Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

 • WYJŚCIE NAD OCZKO

  „Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy trochę lata”. Korzystając z pięknej pogody i pierwszych promieni słońca wybraliśmy się 30.04.2024r  z mieszkańcami nad oczko. Kawa na powietrzu smakowała nam wybornie, oby takich dni było coraz więcej.

  Wyjście nad oczko

  Rozwiń artykuł WYJŚCIE NAD OCZKO
 • W tym miesiącu obchodziliśmy urodziny mieszkańców urodzonych w kwietniu. Impreza urodzinowa odbyła się dnia 26.04.2024r  przy pysznej kawie i torcie. Naszym jubilatom w towarzystwie  gości i pracowników Domu  odśpiewano  głośne „ sto lat” i wręczono ręcznie robione  kartki z życzeniami. 

  Rozwiń artykuł URODZINY MIESZKAŃCÓW Z MIESIĄCA KWIETNIA
 • LIGA TYSIĄCA W GNIEWIE

  W kwietniu, a dokładnie 24.04.2024r odbyły się ponownie rozgrywki Gry w Tysiąca. Tym razem pojechaliśmy do Gniewu. Skład drużyny był taki sam , więc i miejsce zespołowe mieliśmy takie same. 

  Mimo wszystko humory nas nie opuszczają i dobrze się bawimy.

  Liga Tysiąca

  Rozwiń artykuł LIGA TYSIĄCA W GNIEWIE
 • ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY

  Na mieszkańców w dniu 12.04.2024r czekała podwójna niespodzianka. Odwiedziły nas wolontariuszki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kwidzynie, które przygotowały w światowy dzień czekolady naszym mieszkańcom słodki poczęstunek w postaci bloku czekoladowego z babcinego przepisu oraz na bieżąco robione były ciepłe lody z owocami i czekoladą.

  Światowy Dzień Czekolady

  Rozwiń artykuł ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY
 • LIGA TYSIĄCA WE SZPĘGAWSKU

  W dniu 10.04.2024r nasi mieszkańcy odwiedzili  zaprzyjaźniony DPS w Szpęgawsku. Tam odbyły się kolejne rozgrywki Gry  Ligi Tysiąca. Nasza drużyna w składzie: pan Jan, pan Marek, pan Waldek, pan Krzysztof, pan Stefan -dzielnie walczyła. Ostatecznie w tej rozgrywce zajęliśmy piąte miejsce, ale walka jeszcze trwa.

  Liga tysiąca

  Rozwiń artykuł LIGA TYSIĄCA WE SZPĘGAWSKU
 • OZDOBY NA LATO

  Tęsknimy już za słońcem, a motyle i  kwiaty przybliżają nas do lata, dlatego 09.04.2024r mieszkańcy  z wielkim zapałem na zajęciach  z arteterapii tworzyli papierowe kwiaty i motyle. W ruch poszły kolorowe kartki, nożyczki i kleje, a gotowe prace ozdobiły korytarze naszego domu.

  Ozdoby na lato

  Rozwiń artykuł OZDOBY NA LATO
 • URODZINY MIESZKAŃCÓW

  Dzień 04.04.2024 to dzień, który spędziliśmy z mieszkańcami urodzonymi w miesiącu Marcu. Impreza urodzinowa, choć spóźniona obchodzona była hucznie. Ośmioro jubilatów świętowało swoje urodziny przy pysznej kawie i ciastach, upieczonych przez nasze panie kucharki. Wszyscy otrzymali piękne życzenia i słodki podarek.

  Urodziny mieszkańców

  Rozwiń artykuł URODZINY MIESZKAŃCÓW
 • KWIATY Z PAPIERU

  Płatek do płatka , listek do listka – tak tworzyli w dniu 02.04.2024r nasi mieszkańcy ogromną,  kwiatową girlandę. A ponieważ kwiatowy łańcuch wyszedł  przepięknie, postanowiliśmy zrobić ich aż trzy, by na każdym oddziale naszego Domu  „zakwitły” kwiaty.

  Kwiaty z papieru

  Rozwiń artykuł KWIATY Z PAPIERU