Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Kwiecień - Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

 • WYJŚCIE NA PIZZĘ

  Któż nie lubi zjeść dobrej pizzy? Niezależnie od wieku – pizza każdemu smakuje. Naszym mieszkańcom również. Wprawdzie pizza robiona przez nasze kucharki jest przepyszna, to czasami ma się ochotę wyjść i zjeść coś na mieście. Tym razem na konkrety gościliśmy w Don Corleone, a na słodkie co nie co zawitaliśmy do Fragoli.

  Rozwiń artykuł WYJŚCIE NA PIZZĘ
 • ZAKUPY Z MIESZKAŃCAMI

  Zakupy dla mieszkańców zazwyczaj robią pracownicy socjalni. Czy to słodkości, czy nowa piżamka, czy też wełna z pasmanterii – nasze socjalne zadbają o wszystko, co naszym mieszkańcom potrzebne. Jednak czasami nasi podopieczni mają potrzebę sami wybrać się na zakupy. W tym miesiącu na zakupy wybrał się Pan Jan. Wszystkie potrzebne rzeczy zostały kupione, kawka w kawiarni wypita, uśmiech na twarzy zagościł, także wyprawę uważamy za udaną.

  Rozwiń artykuł ZAKUPY Z MIESZKAŃCAMI
 • SEANSE FILMOWE

  Czasami lubimy obejrzeć coś ciekawego we wspólnym gronie. Zazwyczaj sięgamy po komedie, bo śmiechu nigdy za dużo, ale czasami mamy ochotę na poważniejszy film, Tym razem wybór padł na „Przełęcz ocalonych” – wzruszającą historię o odwadze i wierze, które pomagają przetrwać najtrudniejsze momenty w życiu.

  Rozwiń artykuł SEANSE FILMOWE
 • PRZYGOTOWANIE DO KONCERTU CHÓRU

  W maju czeka nas niezwykłe wydarzenie – koncert ekumenicznego chóru Grace Gospel Choir. Przygotowania do tej wizyty rozpoczęliśmy już w kwietniu, przygotowując podarunki dla gości. Wraz z naszymi mieszkańcami stworzyliśmy piękne serca i anioły z masy solnej.

  O samym koncercie napiszemy więcej w majowych aktualnościach.


  PRZYGOTOWANIE DO KONCERTU CHÓRU

  Rozwiń artykuł PRZYGOTOWANIE DO KONCERTU CHÓRU
 • LIGA TYSIĄCA – GNIEW

  Jak co miesiąc uczestniczyliśmy w rozgrywkach Ligii Tysiąca. Tym razem wszystkich graczy gościł Dom Pomocy Społecznej w Gniewie. Zostaliśmy bardzo serdecznie ugoszczeni i jak zwykle był to bardzo wesoło spędzony czas. Przed nami majowe rozgrywki w Ryjewie i finał w czerwcu w Pelplinie. Trzymamy kciuki za wszystkich graczy, za naszych szczególnie mocno!

  LIGA TYSIĄCA – GNIEW

  Rozwiń artykuł LIGA TYSIĄCA – GNIEW
 • URODZINY MIESZKAŃCÓW

  Urodziny mieszkańców urodzonych w kwietniu uczciliśmy spotkaniem przy pysznym cieście upieczonym przez Panie kucharki. Do tego miłe rozmowy przy muzyce, dużo śmiechu, aromatyczna kawa. Oto przepis na miły dzień!

  URODZINY MIESZKAŃCÓW

  Rozwiń artykuł URODZINY MIESZKAŃCÓW
 • DEKORACJE

  Nasze mieszkanki bardzo lubią różnego rodzaju zajęcia plastyczne, a w szczególności papieroplastykę. Spod ich rąk wychodzą przepiękne prace, które stają się ozdobą naszego Domu. Tym razem postaraliśmy się, aby w naszym domu zawitało dużo wiosennych i letnich kolorów, mając nadzieję, że w ten sposób przywołamy wiosnę w pełni.

  DEKORACJE

  Rozwiń artykuł DEKORACJE
 • GRY I ZABAWY

  Podczas spotkań w sali terapii zajęciowej robimy różne ciekawe rzeczy. Jedną z naszych rozrywek jest granie w różnego rodzaju gry. Czasami są to gry planszowe, czasami quizy i krzyżówki – wszystko zależy od nastroju i formy naszych mieszkańców. Staramy się też wymyślać gry i zabawy, które pobudzają różne zmysły i wyobraźnię naszych podopiecznych. Ogólnie rzecz ujmując, staramy się, aby w terapii zajęciowej było naszym mieszkańcom zawsze wesoło i przyjemnie.

  GRY I ZABAWY

  Rozwiń artykuł GRY I ZABAWY
 • PODZIĘKOWANIE DLA PROMYCZKA

  Przedszkolaki ze Społecznego Przedszkola Promyczek podarowały naszym mieszkańcom przepiękne ozdoby wielkanocne. My z kolei odwdzięczyliśmy się maluszkom przygotowując z mieszkańcami kolorowe organizery na kredki i wszystkie potrzebne przybory. W promyczku grupy noszą nazwy kolorów, więc każda grupa otrzymała przybornik w „swoim” kolorze. Do prezentu dołączyliśmy małe słodkie co nie co, żeby maluszkom było jeszcze przyjemniej.

  PODZIĘKOWANIE DLA PROMYCZKA

  Rozwiń artykuł PODZIĘKOWANIE DLA PROMYCZKA
 • POŚWIĄTECZNY MAZUREK

  Choć było już po świętach i wszyscy mieliśmy w pamięci smaki typowych wielkanocnych potraw, to jednak czegoś nam jeszcze było mało. A czego? Mazurka! Na terapii zajęciowej mieszkanki upiekły i ustroiły mazurka, którego potem serwowaliśmy do kawki.

  POŚWIĄTECZNY MAZUREK

  Rozwiń artykuł POŚWIĄTECZNY MAZUREK
 • DZIEŃ CZEKOLADY

  12.04. to niesamowicie słodki dzień – Międzynarodowy Dzień Czekolady. Z tej okazji i u nas musiało być bardzo słodko. Uczestnicy terapii zajęciowej bawili się przy czekoladowym fondue. Kawałki owoców maczane w czekoladzie dały dobry humor na cały dzień.

  DZIEŃ CZEKOLADY

  Rozwiń artykuł DZIEŃ CZEKOLADY
 • WIELKANOC

  W tym roku Święta Wielkanocne przypadły na początek kwietnia. Tradycyjnie, w Wielką Sobotę w Kaplicy Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie odbyło się święcenie pokarmów, a w niedzielę odbyła się uroczysta Msza Święta. Po raz pierwszy uroczystości Wielkanocne celebrował ks. Krystian Krupa, który jest kapelanem DPS od września 2022 r.

  WIELKANOC

  Rozwiń artykuł WIELKANOC