Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Kwiecień - Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

 • SPOTKANIA PRZY KAWIE I HERBACIE

  Kwiecień niestety nie rozpieszczał nas pod względem pogody. Wolny czas, kiedy nie było możliwe spędzać go na świeżym powietrzu, spędzaliśmy wspólnie przy kawie i herbacie. Ciekawe rozmowy, robótki ręczne oraz planowanie wydarzeń w cieplejsze dni, zdecydowanie umiliły nam czas.

  Spotkania przy kawie i herbacie

  Rozwiń artykuł SPOTKANIA PRZY KAWIE I HERBACIE
 • URODZINY MIESZKAŃCÓW

  30.04.2021 obchodziliśmy urodziny mieszkańców urodzonych w kwietniu. W tym miesiącu urodziny obchodziło 9 solenizantów, dla których nasze kucharki upiekły pyszne ciasto, a pracownicy socjalni przygotowali kameralne spotkanie. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia.

  Urodziny mieszkańców

  Rozwiń artykuł URODZINY MIESZKAŃCÓW
 • POŻEGNANIE PANI TERESY

  W tym miesiącu pożegnaliśmy naszą mieszkankę, Panią Teresę Kępską. Pani Teresa była naszą mieszkanką od 2018 roku i cieszyła się bardzo dużą sympatią współmieszkańców. Od 2020 roku pełniła funkcję przewodniczącej Rady Mieszkańców w naszym Domu.

  Pani Teresa

  Rozwiń artykuł POŻEGNANIE PANI TERESY
 • DZIEŃ CZEKOLADY

  12.04. obchodzony jest Dzień Czekolady. Z tej okazji wszyscy uczestnicy terapii zajęciowej zostali poczęstowani pysznym czekoladowym napojem: gorącą czekoladą z bitą śmietaną. Na co dzień bardzo dbamy o dietę naszych mieszkańców, ale w taki dzień jak ten, przymknęliśmy oko na wytyczne dietetyków.

  Dzień czekolady

  Rozwiń artykuł DZIEŃ CZEKOLADY
 • CZWARTKOWE PIECZENIE

  Kwiecień stał naszym domowym cukiernikom pod znakiem muffinek. W każdy czwartek nasi mieszkańcy piekli pyszne babeczki o smakach: czekoladowym, bananowym i makowo-pomarańczowym.

  Czwartkowe pieczenie

  Rozwiń artykuł CZWARTKOWE PIECZENIE
 • SZCZEGÓLNE ROCZNICE

  09.04.2021 nasza mieszkanka, Pani Maria, obchodziła 85 urodziny. Ten szczególny dzień uczciliśmy w kameralnym gronie współlokatorek Pani Marii, Dyrektor naszego Domu oraz pracowników socjalnych. W podobny sposób, 27.04.2021, uczciliśmy 70-te urodziny Pana Czesława. Oba spotkania przebiegły we wzruszającej, ale bardzo radosnej atmosferze.

  Szczególne rocznice

  Szczególne rocznice

  Rozwiń artykuł SZCZEGÓLNE ROCZNICE
 • DEKORACJE WIOSENNE

  Nasze mieszkanki, i niektórzy mieszkańcy, lubią różnego rodzaju prace ręczne. Część lubi wykonywać coś samodzielnie, część lubi tylko obserwować, jak powstają piękne dekoracje. Chcąc zaprosić do nas wiosnę wykonaliśmy wiosenne dekoracje, które zdobią pokoje naszych mieszkańców.

  Dekoracje wiosenne

  Dekoracje wiosenne

  Rozwiń artykuł DEKORACJE WIOSENNE
 • ŚWIĘCENIE POKARMÓW

  Choć obchody Święta Wielkiej Nocy już kolejny rok z rzędu przebiegały inaczej niż przywykli do tego nasi mieszkańcy, to nie mogło zabraknąć tradycyjnego święcenia pokarmów w Wielką Sobotę.

  ŚWIĘCENIE POKARMÓW

  Rozwiń artykuł ŚWIĘCENIE POKARMÓW
 • RODZINNE CENTRUM RAZEM FUNDACJI FLOW

  Kwiecień rozpoczął się nam miłą niespodzianką. Odwiedzili nas podopieczni Rodzinnego Centrum Razem Fundacji FLOW i złożyli naszym mieszkańcom życzenia wielkanocne. Dzieci przekazały naszym mieszkańcom i pracownikom, na ręce terapeuty zajęciowego, własnoręcznie wykonaną kartkę z życzeniami. Nasza kartka wielkanocna dotarła do Rodzinnego Centrum Razem za pośrednictwem poczty już w marcu, a przy okazji tej wizyty wręczyliśmy jej przedstawicielom wykonany przez naszych mieszkańców upominek.

  RODZINNE CENTRUM RAZEM FUNDACJI FLOW

  Rozwiń artykuł RODZINNE CENTRUM RAZEM FUNDACJI FLOW