Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Czerwiec - Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

 • WYJAZD NA RYBY

  W naszym Domu mieszka kilku zapalonych wędkarzy. W czerwcu dokonaliśmy wszelkich niezbędnych formalności, aby Panowie mogli oddać się swojej pasji. I tu składamy serdeczne podziękowania za pomoc i przychylność dla Starostwa Powiatowego w Kwidzynie. Pierwszy wyjazd odbył się 29.06.2023 do Wandowa. Na miejscu odwiedził nas Prezes kwidzyńskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego, by upewnić się, że nasi mieszkańcy mogą swobodnie korzystać z uroków wędkowania. Przed nami jeszcze 4 miesiące wyjazdów na ryby. Może uda nam się złowić złotą rybkę? Kto wie…

  Poza tymi wydarzeniami staraliśmy się umilić czas mieszkańcom różnymi grami, zabawami i zajęciami. Nie mogło również zabraknąć imprezy urodzinowej podopiecznych urodzonych w czerwcu.

  Łowienie ryb

  Rozwiń artykuł WYJAZD NA RYBY
 • POWITANIE LATA GRILLEM W HAWAJSKICH KLIMATACH

  Lato postanowiliśmy przywitać w zupełnie nowy dla nas sposób – grillem w klimatach hawajskich. Miejsce imprezy ozdobiłyśmy tropikalnymi kwiatami, palmami, papugami i totemami, wykonanymi przez naszych mieszkańców. Nasi podopieczni, jak zwyczaj hawajski każe, otrzymywali na przywitanie Lei - hawajski wieniec. Imprezę umilił nam występ Powiślanek, które przy akompaniamencie w wykonaniu Pana Jarka, odśpiewały swoje ulubione przeboje.

  Grill

  Rozwiń artykuł POWITANIE LATA GRILLEM W HAWAJSKICH KLIMATACH
 • FINAŁ LIGI TYSIĄCA W PELPLINIE

  Sezon rozgrywek Pomorskiej Ligii Tysiąca 2022/2023 dobiegł końca wraz z ostatnią grą rozegraną 19.06.2023r. w Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie. Gospodarze przygotowali dla graczy fantastyczne pożegnanie sezonu. Najlepszym graczem okazał się Pan Jerzy z DPS w Malborku. Natomiast drużynowo podium przedstawia się następująco:

  I miejsce – DPS Stegna

  II miejsce – DPS Ryjewo

  III miejsce – DPS Rudno

  Nasza drużyna, w składzie: Jan N., Marek Ch., Józef G., Krzysztof R. oraz Jan P. zajęła V miejsce.

  Liga Tysiąca

  Rozwiń artykuł FINAŁ LIGI TYSIĄCA W PELPLINIE
 • PIASECZNO

  Wraz z Kapelanem Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie, Ks. Krystianem Krupą, 14.06.2023 r. wybraliśmy się liczną grupą do Piaseczna. Zwiedziliśmy zabytkowy Kościół – Sanktuarium Maryjne, po którym oprowadził nas Ksiądz Proboszcz. Dodatkowo mieliśmy przyjemność spotkać dwóch historyków z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, którzy przygotowywali się do napisania książki o sztuce sakralnej na szlaku pomorskim. Panowie opowiedzieli naszym mieszkańcom wiele ciekawych historii związanych z zachowanymi w Kościele w Piasecznie dziełami Sztuki uatrakcyjniając tym naszą wycieczkę. Ks. Krystian odprawił mszę w Kościele w intencji zdrowia mieszkańców DPS, a następnie odbyliśmy krótką pieszą pielgrzymkę do Źródełka, gdzie nasi mieszkańcy mogli napić się uzdrawiającej wody.

  Piaseczno

  Rozwiń artykuł PIASECZNO
 • WYCIECZKA DO ZOO W GDAŃSKU

  Pierwszy wyjazd do ZOO tak bardzo spodobał się naszym mieszkańcom, że nie miałyśmy innego wyjścia, jak zaplanować kolejny wyjazd w to samo miejsce i ten odbył się 13.06.2023 r. Tym razem zwiedzanie zaczęliśmy od klatek z małpami, co wprawiło nas w wyśmienite humory i udało nam się odwiedzić każdego zwierzaka.

  ZOO w Gdańsku

  Rozwiń artykuł WYCIECZKA DO ZOO W GDAŃSKU
 • GRILL

  Dużymi krokami zbliżaliśmy się do rozpoczęcia lata, a słonko nieśmiało przygrzewało, więc aby je zachęcić zorganizowaliśmy 06.06.2023 r. pierwszy w tym roku grill. Pogoda dopisała, humory też, jedzenie z grilla było przepyszne, także jesteśmy przygotowani do otwarcia sezonu letniego, w którym czeka nas masa atrakcji.

   

  Rozwiń artykuł GRILL