Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Marzec - Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Marzec

 • DARY OD JOANNITÓW

  W tym miesiącu otrzymaliśmy dary od zakonu Joannitów. Za pośrednictwem dr Christiana Meyl’a do naszego Domu dostarczone zostały nowe komplety pościeli, ręczniki, kapcie, skarpety, rajstopy, spodnie, pieluchy, wkładki oraz opatrunkowe środki medyczne. Otrzymane dary zostały przyjęte przez Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie Joannę Stasińską oraz Kierownik Działu Opiekuńczo-Terapeutycznego Krystynę Chodarę. Następnie, z pomocą pracowników socjalnych, zostały one odpowiednio rozdysponowane.

  Dary od Joannitów

  Dary od Joannitów

  Rozwiń artykuł DARY OD JOANNITÓW
 • PIEKLIŚMY CIASTA

  Po krótkiej przerwie w zajęciach kulinarnych wróciliśmy do czwartkowych spotkań, podczas których pieczemy pyszne ciasta. W tym miesiącu możemy pochwalić się pysznym jabłecznikiem z przepisu polecanego przez naszą panią psycholog oraz świąteczną babką piaskową.

  Pieczenie ciast

  Rozwiń artykuł PIEKLIŚMY CIASTA
 • SPĘDZANIE CZASU WOLNEGO NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

  W marcu pogoda nam dopisała – kilka dni było bardzo słonecznych i ciepłych. Pierwsze spacery, spotkania i rozmowy ze współmieszkańcami na świeżym powietrzu za nami. Obserwowanie budzącej się do życia przyrody i wesołe towarzystwo wprawiły naszych mieszkańców w bardzo dobry nastrój.

  Czas wolny

  Rozwiń artykuł SPĘDZANIE CZASU WOLNEGO NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
 • URODZINY MIESZKAŃCÓW URODZONYCH W MARCU

  Zgodnie ze zwyczajem panującym w naszym Domu, w każdym miesiącu obchodzimy urodziny naszych mieszkańców urodzonych w danym miesiącu. Tak było i w marcu. W tym miesiącu urodziny obchodziło siedmioro solenizantów, którzy spotkali się w świetlicy i w swoim gronie uczcili to święto. Urodzinowe ciasto upiekły nasze Panie kucharki, a wszyscy solenizanci otrzymali słodki upominek.

  Urodziny mieszkańców urodzonych w marcu

  Rozwiń artykuł URODZINY MIESZKAŃCÓW URODZONYCH W MARCU
 • DZIEŃ KOBIET

  08 marca nasza świetlica zamieniła się w kawiarnię, do której zaprosiliśmy wszystkie mieszkanki naszego Domu. Panie zostały ugoszczone pyszną kawą i herbatką, a czas umilała im muzyka z czasów ich młodości. Każda z Pań została poczęstowana pysznymi kruchymi ciasteczkami upieczonymi, specjalnie dla nich, przez pracowników naszego domu.

  Dzień Kobiet

  Rozwiń artykuł DZIEŃ KOBIET
 • OZDOBY WIELKANOCNE

  Przez cały miesiąc mieszkańcy naszego Domu przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych i tworzyli ozdoby wielkanocne. W tym roku nasz Dom ozdobiły papierowe kwiaty w pastelowych kolorach, które od razu wprowadziły powiew wiosny. Mieszkanki zasiały pszenicę i rzeżuchę, z których wykonaliśmy piękne stroiki. Znalazły się w nich również własnoręcznie wykonane pisanki zdobione cekinami i wstążkami.

  Ozdoby wielkanocne

  Rozwiń artykuł OZDOBY WIELKANOCNE