Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie - Maj

 • WYCIECZKA DO MUZEUM ZAMKOWEGO W KWIDZYNIE

  Jednym z ważniejszych wydarzeń w naszym Domu była wycieczka Mieszkańców do Muzeum Zamkowego w Kwidzynie, która odbyła się 11.05. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji tej wizyty składamy Pani Justynie Liguz, Kierownik Muzeum Zamkowego w Kwidzynie, dzięki która zorganizowała wizytę w jak najbardziej bezpieczny dla naszych mieszkańców sposób. Podziękowania kierujemy również do Pani Joanny Jezierskiej, która była przewodnikiem dla naszych mieszkańców i w niesamowicie ciekawy i pełen pasji sposób opowiadała o historii zamku oraz naszego rejonu.

  WYCIECZKA DO MUZEUM ZAMKOWEGO W KWIDZYNIE

  WYCIECZKA DO MUZEUM ZAMKOWEGO W KWIDZYNIE

  Więcej
 • W maju, a dokładnie 24.05.2021, rozpoczęliśmy wewnętrzny turniej gry w warcaby o puchar dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Do rywalizacji stanęło 12 mieszkańców, a finał rozegrany zostanie w czerwcu.

  WEWNĘTRZNY TURNIEJ GRY W WARCABY O PUCHAR DYREKTORA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

  Więcej
 • DZIEŃ PSZCZÓŁ I DZIEŃ HERBATY

  W tym miesiącu obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół - 20.05 oraz Międzynarodowy Dzień Herbaty - 21.05. Połączyliśmy obchody tych dwóch świąt i 21.05 nasi mieszkańcy degustowali różne herbaty (czarną, owocową, białą, zieloną i czerwoną), dosładzane pysznym naturalnym miodem z lokalnej pasieki.

  DZIEŃ PSZCZÓŁ I DZIEŃ HERBATY

  Więcej
 • DZIEŃ PIECZENIA

  17.05 przypada Światowy Dzień Pieczenia. Nam udało się go uczcić 19 maja, przygotowując dla naszych mieszkańców, przy ich pomocy, pyszne gofry - z bitą śmietaną, owocami czy cukrem pudrem.

  DZIEŃ PIECZENIA

  Więcej
 • NOWY PRZEWODNICZĄCY RADY MIESZKAŃCÓW

  W tym miesiącu nasi mieszkańcy dokonali wyboru nowego przewodniczącego Rady Mieszkańców. Został nim Pan Mirosław, któremu życzymy satysfakcji i wielu sukcesów w pełnieniu nowej funkcji.

  NOWY PRZEWODNICZĄCY RADY MIESZKAŃCÓW

  Więcej
 • PRACE PLASTYCZNE

  Pewne rzeczy są u nas bez zmian. Co tydzień pieczemy, na koniec miesiąca obchodzimy urodziny mieszkańców urodzonych w danym miesiącu, wspólnie spędzamy czas na wesołych rozmowach, oddając się swoim pasjom i zainteresowaniom. Niektórzy grają w gry, inni szydełkują i robią na drutach, jeszcze inni lubią tworzyć urocze prace plastyczne.

  PRACE PLASTYCZNE

  PRACE PLASTYCZNE

  Więcej
 • CZAS WOLNY

  Maj nie rozpieszczał nas pod względem ładnej pogody. Ale kiedy trafiało nam się okienko pogodowe wychodziliśmy na świeże powietrze, ciesząc się swoim towarzystwem i podziwiając otaczającą nas przyrodę.

   

  Więcej