Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Luty - Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

 • DEKORACJE WIOSENNO – WIELKANOCNE

  W lutym praca terapii zajęciowej skupiała się głównie na wykonywaniu pięknych i kolorowych dekoracji wiosenno – wielkanocnych. Nasi mieszkańcy kleili, wycinali, malowali i stworzyli przepiękne dekoracje, które zdobią korytarze i pokoje naszego Domu. Dzięki ich pracy, pomysłowości i zdolnościom jesteśmy gotowi witać wiosnę.

  Oczywiście w lutym nie mogło zabraknąć urodzinowego spotkania solenizantów z tego miesiąca. W tym roku w lutym przypadła Środa Popielcowa, więc 22.02.2023 r. kapelan naszego Domu posypał wszystkie głowy popiołem.

  DEKORACJE WIOSENNO – WIELKANOCNE

  Rozwiń artykuł DEKORACJE WIOSENNO – WIELKANOCNE
 • TŁUSTY CZWARTEK

  W tłusty czwartek w żadnym domu nie może zabraknąć pysznego i wcale nie małego co nie co. Panie kucharki upiekły pyszne pączki, panie socjalne zaopatrzyły w słodkości mieszkańców, dla których jeden pączuś to za mało, a dodatkowo spotkała nas miła i słodka niespodzianka. Pani Ewa z Kwidzyna odwiedziła nasz Dom i przekazała mieszkańcom pyszne ciasto, które sama upiekła oraz kilka innych upominków. Za serdeczność bardzo dziękujemy i mam nadzieję gościć Panią Ewę w naszym domu dużo częściej.

  TŁUSTY CZWARTEK

  Rozwiń artykuł TŁUSTY CZWARTEK
 • POMORSKA LIGA TYSIĄCA W DPS KWIDZYN

  W lutym nasz Dom miał przyjemność organizować rozgrywki Pomorskiej Ligii Tysiąca. Odwiedziło nas ok 50 osób mieszkańców zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej oraz ich opiekunów. W atmosferze serdeczności, mieszkańcy rozegrali kolejne partie gry w 1000, a opiekunowie mieli okazję do podzielenia się swoimi doświadczeniami w pracy terapii zajęciowej oraz wymienienia się pomysłami na dalszą pracę.

  POMORSKA LIGA TYSIĄCA W DPS KWIDZYN

  Rozwiń artykuł POMORSKA LIGA TYSIĄCA W DPS KWIDZYN
 • WALENTYNKI

  14.02.2023 r. to dzień okazywania sobie sympatii i serdeczności. Z tej okazji każdy mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie został obdarowany walentynkowym upominkiem oraz listem z naszej Poczty Walentynkowej.

  WALENTYNKI

  Rozwiń artykuł WALENTYNKI
 • BAL KARNAWAŁOWY

  Dnia 10.02.2023 r. odbył się bal karnawałowy, który swoją obecnością i oprawą muzyczną uświetniły „Powiślanki”. Zabawa, była bardzo udana i sprawiła naszym mieszkańcom ogrom radości. Podczas naszego balu wybraliśmy Króla i Królową balu. Zostali nimi Pan Wiesław i Pani Ania. Koronacji dokonała Pani dyrektor Joanna Stasińska. Dekoracje na bal wykonali oczywiście nasi mieszkańcy podczas zajęć terapii.

  BAL KARNAWAŁOWY

  Rozwiń artykuł BAL KARNAWAŁOWY
 • WIZYTA W PROMYCZKU

  Po zakończonych feriach odwiedziliśmy Społeczne Przedszkole „Promyczek” z podziękowaniami dla przedszkolaków za kalendarze które dzieci wykonały wraz z rodzicami, a które zostały przekazane naszym mieszkańcom w Dniu Babci i Dziadka.

  WIZYTA W PROMYCZKU

  Rozwiń artykuł WIZYTA W PROMYCZKU
 • SP KORZENIEWO W DPS W KWIDZYNIE

  01.02.2023 r. mieliśmy przyjemność gościć uczniów ze Szkoły Podstawowej w Korzeniewie. Dzieci zaśpiewały naszym mieszkańcom piosenki, a jedna z uczennic zaprezentowała współczesny taniec seniorom. W spotkaniu udział wzięła dyrektor Szkoły Podstawowej w Korzeniewie, Pani Alina Urbańska oraz dyrektor naszego Domu, Pani Joanna Stasińska. Wszyscy byli pod wrażeniem talentu uczniów. Ogromne wrażenie zrobiła na nas również hojność całej społeczności szkolnej w stosunku do naszych mieszkańców. Nasi seniorzy zostali obdarowani ogromną ilością słodkości, kaw i przeróżnych herbat, które bez wątpienia umilą czas podczas zajęć terapii.

  SP KORZENIEWO W DPS W KWIDZYNIE

  Rozwiń artykuł SP KORZENIEWO W DPS W KWIDZYNIE