Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Styczeń 2024

Styczeń 2024

Nowy Rok rozpoczął się w naszym Domu bardzo pracowicie. W samym budynku trwają prace remontowe, mieszkańcy w miłej atmosferze spędzają czas w swoim gronie, a my planujemy wszystkie wydarzenia, które czekają nas w nowy roku. A planujemy, żeby działo się dużo.

            Z cyklicznych wydarzeń, które będziemy realizować to:

  1. POMORSKA  LIGA TYSIĄCA

9 zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej od wielu już lat współpracuje ze sobą, organizując rozgrywki karcianej gry w 1000. Domy te znajdują się w: Kwidzynie, Ryjewie, Malborku, Pelplinie, Gniewie, Rudnie, Szpęgawsku, Damaszce i Stegnie. Co miesiąc rozgrywki odbywają się w innym Domu, do którego przyjeżdżają drużyny z pozostałych DPSów, walcząc o punkty w kategoriach drużynowej i indywidualnej. Rozgrywki ruszają we wrześniu, a uwieńczone są wielkim finałem w czerwcu, podczas którego przyznawane są puchary oraz nagrody. W tym roku finał zorganizuje Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie.

  1. URODZINY MIESZKAŃCÓW

Każdego miesiąca spotykamy się w gronie mieszkańców urodzonych w danym miesiącu i świętujemy szczególny dzień każdego z nich. Jest to wspaniała okazja do długich i serdecznych rozmów, wspomnień oraz okazania wsparcia każdemu podopiecznemu. Ci mieszkańcy, którzy ze względu na swój stan zdrowia nie są w stanie dołączyć do biesiadujących, są odwiedzani w pokojach i to tam jest czas na  serdeczne rozmowy.

  1. WYJAZDY NA RYBY

Od zeszłego roku, przy ogromnym wsparciu władz PWZ w Kwidzynie oraz Starostwa Kwidzyńskiego, możemy łowić ryby na wszystkich zbiornikach wodnych Okręgu Elbląskiego. W zeszłym roku nasi mieszkańcy łowili ryby w Wandowie oraz w Sztumie, ale w tym roku mamy chęć poznać nowe miejsca. Nasi mieszkańcy wyposażeni są w sprzęt własny oraz ofiarowany przez życzliwych wędkarzy, więc czekamy na dobrą pogodę i ruszamy na połowy.

  1. WYCIECZKI

W zeszłym roku udało nam się sporo pozwiedzać. Organizowaliśmy zwiedzanie Kościołów, muzeów, zoo w Oliwie, terenów zielonych oraz plaży w Sztutowie. Wyjazdy te bardzo cieszyły mieszkańców i w tym roku również mamy plan uszczęśliwiać ich w ten sposób. Wyjazdy organizowane będą od wiosny aż do ciepłych jesiennych dni, tak więc przed nami dużo wrażeń.

Poza tymi wydarzeniami, planujemy organizację różnych wydarzeń takich jak  szczególne dni  okolicznościowe (np. Dzień Czekolady, Dzień Kota, Dzień Herbaty, Walentynki) oraz wszystkich ważnych świąt, które wszyscy mamy w tradycji celebrować, np. Święta Wielkanocne, Święta Bożego Narodzenia. Mamy również całą masę pomysłów na dekoracje naszego Domu, które będą tworzone przez naszych mieszkańców na zajęciach terapii zajęciowej.

W tym roku również chcemy zaprosić do współpracy zaprzyjaźnionych z nami wolontariuszy oraz osoby, które będą chętne poświęcić swój czas i podzielić się z naszymi mieszkańcami swoimi umiejętnościami lub talentami.

Biorąc pod uwagę ile mamy pomysłów w głowie, czeka nas bardzo pracowity i ciekawy rok!


Data wytworzenia: 2024-05-13 14:26 Autor: Robert Olszowiec Data publikacji: 2024-05-13 14:26 Osoba udostępniająca na stronie: Robert Olszowiec Data ostatniej modyfikacji: 2024-05-13 Osoba modyfikująca: Robert Olszowiec